Dini Soru / Sorular / Adak adamak günah mı

Adak adamak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Adak adamak günah mı

Soru

S.a merhabalar hocam benim sorum şudur mesela bişeyi çok istiyorsun ne yapsan olmuyor olması için adak adarsan günah mı? Mesela benim sevdiğim var her yolu deniyoruz evlenmek için ama nafile ve ben şöyle bişey yapmak istiyorum namazda Allah’a duâ ederken desem Allah’ım bana sevdiğimi hayırlısıyla nasip et söz veriyorum yüz rekat namaz kılacağım o gün ama mutlaka adağı yerine getireceğim Allah’ın izniyle. Sizce bunu yaparsam Allah dileğimi yerine getirir mi?

Cevap

Aleykum selam.Böyle yapmak yerine hacet namazı kılın duanızı edin.Gerçekten Allah senin de istediğin kişinin de hakkında hayırlı olanı bilendir.Yeter ki adaba uygun dua edilip,Allah’a bırakılsın. Ancak adak adamak caizdir ve dediğiniz gibi de adak adayabilirsiniz.
Ayette deniyor ki: Her duaya cevap verilir.Yani her dua kabul edilir demiyor.Ettiğiniz dualara aslında çeşit çeşit cevap veriliyor ama biz farkına varamıyoruz.Allah’tan hayırlısını isteyin.Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.