Dini Soru / Sorular / Adet döneminde cinsel isteğin artması

Adet döneminde cinsel isteğin artması

Sponsorlu Bağlantılar

Adet döneminde cinsel isteğin artması

Soru

Hocam ben normalde haramı helali biliyorum herkes gibi bilmem gerekenlere sahibim. Ancak adet dönemimde mi artık neyde bilmiyorum nişanlımla daha çok yakınlaşmak erkekler sürekli konuşmak istiyorum. Yani abi dediğim kardeşim dediğim insanlar sadece benimle ilgilensin konuşsun beni sevsin falan istiyorum ve bu şekilde harama bulaşıyorum. Biliyorum ama adet dönemlerimde daha çok böyle şeyler hissediyorum. Ne yapmam lazım iğrenç bir insan kızım ben 🙁 birde Ziynet salı Ebru gündem gibi sanatçılardan müzik dinlemek haram mı haramsa ne dinlemeliyiz?

Cevap

Merhaba adet döneminde sürekli idrar geliyormuş gibi baskı yaptığından istek olabilir idrarınızı asla bekletmeyin. Sevilme ihtiyacı ise, bu dönemde hanımlar strese girerler ve psikolojik olarak destek görme ihtiyacı duyabilirler. Bu yüzden bir sevilme ihtiyacı duyabilirsiniz ama harama bulaşmanın bahanesi olamaz. Nesfsinize hakim olmak zorundasınız. Özür dileyerek söylüyorum zina tehlikesi gibi bir durum oluşursa mastürbasyon yapın. Şartlar oluşmuşsa bir an önce evlenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: adet döneminde cinsel istek neden artar

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

4 Yorumlar

  1. Farklı bi duygu ya nişanlımla farklı şeyler yaşamak istiyoruz ama ilişkiye girme gibi deil yakınlaşma falan ama başka erkekler de benimle ilgilen sin sadece diye düşünüp kıskanıyorum sanki Nasıl bişey anlamadım ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum sanki başkaları çok güzelsin falan deynce kendmi daha iyi hissediyorum

  2. Sevgili kardeşim şunu unutma ki nişanlın da olsa nikahınız yoksa birbirinize haramsınız, bir araya geldikçe şeytan da sizin yanınıza geliyor unutma.
    Tüm dünya sana güzelsin dese eline ne geçecek ki, Allah katında en iyi kullar arasına girmek için hırslan. Böyle kıskançlıklar erkeği bunaltmaya yeter, nefsine hakim ol.

  3. Nefsle mücadelem önemli nefs iğrenç bişey keşke nefsle mücadele etmeseydk kötülük hiç olmasaydı hep iyi insanlarla olsaydık iş yerinde herkesle konuşurum şakalaşırız falan ama ben erkeklerle konuşuyorum onları dinliyorum falan diye çok laf oluyor. Benm huyum bu sanırım ben beni tanımıyorum herhalde çünkü hangi erkekle konuşsam farklı şeyler düşünülüyor. Tabi benimde zamanında hatalarım oldu ama farkettim ama ben hala değişemedim yine herkesle konuşuyorum gülüyorum falan ama mümin bir yanılgıya iki defa düşmez hadisi bana göre değil sanırım erkeklerle konuşmak falan bana daha hoş geliyor. 22 yaşındayım geçici şeyler midir ki? ben bumuyum ki herkesin derdini dinlerim maddi manevi yardımcı olurum sonra darbe yerim ama yine ben devam aynı düzen akıllanma falan yok bende hiç.

  4. Hanım sahabelerin hayatını okuyun bir şey kaybetmezsiniz onlar da kadındı onlar da nefis taşıyordu onlar da 22 yaşları yaşadılar. Ama onlar sahabe sonuçta demek konudan sıyrılmaya çalışmanın ucuz yoludur. Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.