Dini Soru / Sorular / Adetliyken ihtilam olunca güsul gerekir mi

Adetliyken ihtilam olunca güsul gerekir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Adetliyken ihtilam olunca güsul gerekir mi

Soru

Selamun aleykum hocam. Adetli bir kadın cünüp olursa gusül abdesti alması lazım mı? Lütfen bilgilendirir misiniz. Teşekkür ederim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim adetli kadın cünup hükmündedir bu nedenle adet süresince rüyalansa bile gusül abdesti alması gerekmez. Adet öncesi kocasıyla birlikte olan kadın hemen ardından adet olmuşsa da durum aynıdır gusül gerekmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: adetliyken mezi gelir mi, adetliyken orgazm olunca gusül gereklimi

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

4 Yorumlar

  1. Ben bir bayanım. Sürekli gusülsüz geziyorum hissinden yoruldum yardımcı olurmusunuz lütfen ben rüyamda tam olarak tatmin olmuyorum yani ilişkiye girmiyorum ama şöyle oluyor rüyamda aklımdan seks geçiyor zevk alıyorum zevk aldığım sırada uyanıyorum yani rüyamda boşalmadan uyanıyorum uyandığımda da kilodumda şeffaf mezi oluyor veya kilodumda birşey olmuyor fakat peçeteyle vajinamı silince mezi geliyor bunda gusül gerekirmi ? Yani rüyada boşalmayınca iltiham olmamış sayılıyormuyum ?

    • Merhaba Sevgi hanım.

      Bir bayanın rüyada ihtilam olması ile erkeğin ihtilam olması meninin çıkması açısından çok farklıdır. Erkeğin menisi hemen belli olurken kadında ise bu hemen belli olmayabilir. Bunun için rüyasında tam cinsel ilişki yaşayan veya orgazm olduğunu hisseden kadın meni görmese bile yıkanmalıdır. Bir bayanın sürekli cinsel içerikli rüyalar görmesi mümkün değildir. Cinsel ilişki yoksa ve orgazm da olmamışsa gusül etmesine de gerek yoktur.

      • Yani gusül gerekmesi için rüyada orgazm olmak gerekir değil mi zevk alsak orgazm olmadan zevk alarak uyansak gusüle gerek Yok

  2. Ya orgazm olması gerekir yada cinsel ilişkiye girdiğini görmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.