Dini Soru / Sorular / Adetliyken ilişkiye girmek günahmı

Adetliyken ilişkiye girmek günahmı

Sponsorlu Bağlantılar

Adetliyken ilişkiye girmek günahmı

Soru

Selamun aleykum. adetliyken ilişkiye girmek günah mı? Adetliyken ilişkiye girmek neden günahtır lütfen izah eder misiniz.

Cevap

Aleykum selam. Adetli iken ve arkadan ilişki haramdır, tövbe etmek gerekir. Adet vaziyetinde rahim içini koruyan kan dışarı atılır bu kan kirli ve mikrobik olduğu için erkek için de tehlikelidir ve kadın adet halindeyken vajen komple mikroba açık hale gelir, kadın sağlığı için de tehlikelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Slm hocam ne olursaniz beni bu azaltan kurtarın k.s bunu söylemek zorundayım ben adetliken eşim iliskiye girmek istedi ama ben izin vermedim ben dedim günahtır ama eşim ters taraftan iliskiye girmedi sadece sürdürdü ne yapmalıyım abdest alinirmi ne olur cvp verin hocamm msj bekliyomm

    • Aleykum selam hanım kardeşim. Zorla olan bir ilişki ise sana günah yoktur. Adetliyken dizin ile göbeğin arasına dokunması haramdır. Sen izin vermeden o yaparsa günah onundur. Adetli olma dışında arkadan sürtünmek haram olmasa da günaha girme ihtimali olduğu için yaklaşmamak gerekir. Adetli olduğun için senin yıkanmana şu an gerek yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.