Dini Soru / Sorular / Ahirette eşler yine birlikte mi olacak

Ahirette eşler yine birlikte mi olacak

Sponsorlu Bağlantılar

Ahirette eşler yine birlikte mi olacak

Soru

İki kişi birbirini severse erkek başkasıyla evlenirse ve eşi erkeği çok sevse ve kız hamileyken bir kazada bebeğiyle beraber ölürse erkek sevdiğine geri dönse ve ikisi birbirini hala seviyorsa bu dünyada kavuşsalar veya kavuşmasalar ahirette erkek hangisine kavuşur?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bu çok sorulan bir soru olsa bile kesin bir cevap verilmesi gerçekten çok zordur. Çünkü öncelikle kimin cennete gireceği veya girmeyeceğini bilmiyoruz. Çünkü bu dünyada evli olan eşlerin her ikisi de cennete girerlerse ancak evlilikleri devam edeceği bildirilmiştir. Ancak kim ölür kim kalır, kim cennete girer kim cehenneme girer asla bilmiyoruz. Biz diyoruz ki önemli olan cennete girmeye hak kazanmaktır gerisi ise artık önemsizdir çünkü cennette asla kırılmak, üzülmek, sıkılmak ve hayal kırıklığına uğramak yoktur. Artık cennete girdikten sonra geride kalanların ne önemi olur? Allah bizleri öncelikle rızasını hakkederek cennetine girenlerden eylesin. Amin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.