Dini Soru / Sorular / Ailem sevdiğim erkeği istemiyor

Ailem sevdiğim erkeği istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Ailem sevdiğim erkeği istemiyor

Soru

Hocam selamünaleyküm.Hocam ben atamasını bekleyen bir öğretmenim erkek arkadaşım tır şoförü idi. İki yıl boyunca konuştuk ben hep olacak dedim. Ama annemi bi türlü ikna edemedik hep beddua ediyordu şiddet uyguluyordu bırakmam için. Çok zor zamanlar atlattım en son istemeye gelecekler babama söyledik babam da istemedi ve söylediği tek şey ” istemiyorum ben kız vermem, gidersen de hakkımı helal etmem” dedi. Babamı ilk kez karşımda ağlarken yalvarırken gördüm. Bi yanda babam ve geride bırakacağım koskoca aile bir yanda ise iki yıl beklemis bir çocuk. Hocam babam işinden dolayı bir problem yapmıyor sadece alkolü ve aile yapısı için istemiyor. Şu an vicdan azabı çekiyorum çocuğu ortada bıraktım diye napacam hocam gönlüm ferahlamıyor.

Cevap

Sevgili kardeşim gerçekten bir baba bu denli yalvarıyor ise senin gelecekte ne kadar pişman olacağından emin olduğu için yalvarıyordur buna emin ol. İki yıl değil isterse 10 yıl beklesin görünen köy kılavuz istemez. Gerçekten evlendikten sonra mutlu olmak istiyorsan, göz göre göre alkol alan bir adama doğru gidemezsin. Alkol olan ailede huzur olmaz, bereket olmaz. Veya kendilerini huzurlu sanırlar. Vicdan yapacak bir durum yok çünkü zaten birbirinize haramdınız.
Az bir maaşı olsa da gerçekten sorumluluk sahibi, baba ve koca olabilecek vasıfta imanlı bir erkekle evlen. İki dünyan da cennet olur bi iznillah.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.