Dini Soru / Sorular / Ailem sevgilimi istemiyor

Ailem sevgilimi istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Ailem sevgilimi istemiyor

Soru

Evlilik

Selamun aleykum,

Ben 21 yaşında bir bayanım. Benden 7 yaş büyük bir görüştüğüm bey var niyeti ciddi ailece tanışmaya geldiler. Bu bey’in başına 10 yıl evvel talihsizlik olarak işlemediği bir suçtan dolayı hapse girme cezası gelmiş (gasp) bunu bana ilk tanıştığımız gün anlattı. Senden saklamak istemiyorum diyerek bende olayı anlayışla karşıladım herkesin başına bu tür musibetler gelebilir diye düşündüm. Bu beyfendinin çalıştığı yer ile yakın bir akrabamın çalıştığı yer aynı. Birisi akrabama gidip sizin yeğeninizin erkek arkadaşı zamanında gasp suçu işlemiş ve bu kameralarla kanıtlanmış demiş. Bu akrabamda gelip anneme söylemiş (anneme ben bu hapis cezasını yüzeysel şekilde anlatmıştım). Annemde kameralarla kanıtlanmış deyince evde kıyamet koptu. Ben erkek arkadaşıma söyledim bu arada erkek arkadaşımla kameralarla kanıtlandı diyen kişiyi de akrabamdan öğrenip onunla da görüşme de sağladık. Fakat ben öyle bir şey söylemedim diye ısrar ediyor. Sevdiğim kişinin ailesi de durumu izah etmek için evimize gelip olayın aslını anlattılar sevdiğim erkeğin suçsuzluğu ispatlanınca sabıkası da silinmiş. Babam ikna oldu fakat annem direniyor. Yaşı büyük diyor tipi çirkin diyor sabıkası var diyor bir ton sebep sunuyor önüme. İstihareye yattım simsiyah bir adam simsiyah bir yol ve yolun ortasında simsiyah bir kara delik gördüm ama sonra yemyeşil çimenler gördüm. Allah aşkına bana bir akıl verin. Annem ve sevdiğim erkeğin arasında kaldım. Annem tipi ile çok dalga geçiyor kesinlikle yanına yakışmıyor diyor sabıkasını bahane ediyor yaşını bahane ediyor. Fakat ben onun suçsuzluğuna inanıyorum zaten ailesi de olayı izah için gelip konuştular. Beni aydınlatın lütfen teşekkürler.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İstiharede baz alınması gereken, uyandıktan sonra kişinin içine doğan olumlu veya olumsuz histir. Çünkü rüyalar psikolojik olabilir. Aranızda 7 yaş olması gayet normaldir. Anneniz kişiyi beğenmeyebilir fakat kimse kimsenin tipi vs ile alay edemez. Sadece annenizin haklı olduğu nokta içgüdülere dayalı, size bir şey olacağından korkmasıdır, annedir korkması normaldir.
Eğer bu kişi ‘gerçekten’ masumsa ve evliliği sürdürebilecek nitelikte bir insansa, annenize bunu bir şekilde kanıtlayın, kafanız rahat şekilde evlenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: rüyada ailem sevgilimi istemiyor

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.