Dini Soru / Sorular / Akla gelen düşünceler

Akla gelen düşünceler

Sponsorlu Bağlantılar

Akla gelen düşünceler

Soru

Hocam aklıma gelen sesler Rahmani midir ?

Hocam ben OKB Hastasıyım içime namaz kılacağım zaman bazen kılmıyorum içime bir ses geliyor . Eğer namaz kılmazsan Allah seni affetmesin\affetmeyecek gibisinden sesler geliyor. Bu sesler Rahmani ses mi yoksa hastalığımdan kaynaklanan sesler mi ?

Cevap

İçinize doğan sesler aslında vicdanınızın sesi diyebiliriz, çünkü belli ki namazın önemini kavramaya basladınız. İnşaAllah devam edersiniz, tam manasıyla namazı ne amaçlarla kıldığımızı öğrenirsek, namazı kılmamak çok zor gelecektir. Allah kabul eylesin kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

6 Yorumlar

 1. Peki namaz kılmazsan seni affetmez diyen sesin Rahmani olma ihtimali var mı ?

 2. Anlam olarak doğru düşüncelerdir yani namaz ile Allah kulunu affeder bağışlar.

 3. Soru

  Selamunaleyküm hocam,
  Benim aklıma haşa ben müslüman değilim diye düşünceler geliyordu.Ben ise bunları hep ben müslümanım diyerek bastırıyordum.Bir gün aklıma haşa bu hak din İslam’a küfür geldi ve ardından haşa ben kafirim siye bir düşünce geldi.Ben de bunları reddedecekken bir anda ben müslünanım dedim.Bir anda ikisi karıştı ve ben haşa ben müslüman değilim diye bir şey dedim.Bundan mesul olur muyum?

  Cevap

  Aleykum selam. Bu düşünceler vesveseden dolayı meydana gelmektedir ve insanı günaha sokmaz. Tam tersi olarak sen bunlara önem vermemen gerekir. Eğer önem vermezsen kısa bir sürede kurtulursun Allah’ın izniyle.

 4. Hocam selamun Aleyküm. Benim sorum bir konu hakkında konuşurken Adak adamak ile ilgili. İçimden Adak adama sözleri geçiyor bilinçli olarak. Şöyle olursa şunu yapacağım gibi. Ama bunu dilimle söylemiyorum. İçimden bilinçli olarak diyorum ama. Bunlar Adak tan sayılır mı?
  Bir de İnternete bunların Adak olup olmadığını araştırmak için yada sizlere sormak için bu Adak cümlelerini yazıyoruz. Yani “şöyle olursa şunu keseceğim demek Adak sayılır mı” diye size yazıp yolluyoruz. Bu yazdıklarımız da Adak tan sayılır mı. Çünkü bi yerde Adak olması için sesle söylenmesi veya yazılması gerek diye okudum.şimdi benim araştırmak için yada size sormak için yazdığım Adak sözleri de adaktan sayılır mı?

  • Aleykum selam. İçinden geçen hiç bir sözden dolayı adak adanmış olmaz. Bize sormak için yazarken de adak adanmış olmaz.

 5. Selamun aleyküm hocam ben yazı yazdım attim yayınlanmış ama cevap verilmemiş nedenini öğrenmek istiyorum neden cevap verilmiyor hocam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.