Dini Soru / Sorular / Alaca hastalığı tedavisi kur’an da var mı?

Alaca hastalığı tedavisi kur’an da var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Alaca hastalığı tedavisi kur’an da var mı?

Soru

Alaca hastalığının tedavisi kur’an da geçiyormu bu hastalığa yakalananlar özel kişilerdir diye sözler söyleniyor aydınlatırsanız sevinirim.

Cevap

Selamun aleykum. Alaca hastalığının tedavisi kuranı kerimde geçmiyor ama bu hastalığı İsa aleyhisselamın Allah’ın izniyle bir mucize olarak tedavi ettiği hakkında ayeti kerimeler vardır. Bu ayeti kerimeler şunlardır:

Al-i İmran Suresi 49. Ayet
Allah onu İsrailoğullarına (şöyle diyecek) bir peygamber olarak gönderir: “Şüphesiz ki ben size Rabbinizden bir âyet (mucize, belge) getirdim: Size, kuş biçiminde çamurdan birşey yaparım da içine üflerim, Allah’ın izniyle o, kuş olur; anadan doğma körü ve alacalıyı iyileştiririm ve Allah’ın izniyle ölüleri diriltirim. Evlerinizde ne yiyor ve neleri biriktiriyorsanız size haber veririm”.

Maide Suresi 110. Ayet
Allah şöyle diyecektir: “Ey Meryemoğlu İsa! Sana ve annene olan nimetimi hatırla! Hani seni Rûhu’l-Kudüs (Cebrâil) ile desteklemiştim. Beşikteyken ve kemâle ermişken insanlarla konuşuyordun. Sana yazıyı, hikmeti, Tevrat’ı ve İncil’i öğretmiştim. İznimle çamurdan kuş şeklinde bir şey yapmış ve ona üflemiştin, o da iznimle kuş olmuştu. Anadan doğma kör olanı ve alaca hastalığına yakalanmış kimseyi iznimle iyileştirmiştin. Ölüleri iznimle (hayata) çıkarmıştın. İsrailoğulları’na âyetlerle geldiğin ve onlardan inkâr edenlerin: “Bu ancak apaçık bir sihirdir” dedikleri zaman seni, onlardan korumuştum.

Alaca hastalığına yakalananların özel olrak seçildiği sözü doğru değildir. Bunun dışında başka herhangi bir bilgi bilmiyoruz. En doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.