Dini Soru / Sorular / Allah ile ilgili vesvese

Allah ile ilgili vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Allah ile ilgili vesvese

Soru

Dünyada iken asla yapmayacağım başıma gelirse çok üzüleceğim ağlayacağım insanların bana güleceği birşey var yapması ise benim elimde olan bir şey son zamanlarda aklıma sen küfre girmeyi şirke girmeyi göze alırsın ama bunu yapmayı göze alamazsın diye birşey geliyor rahatsız oluyorum şirke de küfre de asla giremem. o ayrı bu sefer aklımdaki o zaman insanlar seninle alay eder küçük durumuna düşersin bunu kabul edebiliyor musun diyor bende hayır diyorum o zaman bir daha düşün diyor ne yapmalıyım günlerdir aklımda çıkmıyor.

Cevap

Kıymetli kardeşim sende dediğin gibi bu sadece aklına gelen şeylerdir. İnsanın aklına gelen şeylerden dolayı günah yoktur. Bunu öyle bilmen lazım bundan emin olman lazım. Bu durumda senin bunu dert edinmene gerek yok. Şeytan bunu bilmeyenlere en zayıf duygularınından yakalar ve üzmeye çalışır. Durum bundan ibarettir. Kendini üzme ve yoluna devam et. Allah’ın sana günah yazmadığı bir konuda sen hala kalkıp bunu sorun gibi görürsen bu sadece boş yere kendine zarar vermen demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Bu pis düşüncelerden nasıl kurtulacağım?
    Hocam selamünaleyküm.hocam aklıma 2 buçuk aydır ALLAH ile ilgili kötü düşünceler geliyor.sonra şeytanla ilgili maalesef övücü sözler geliyor aklıma.hocam bunlar vesveseymiş takmazsan gidermiş takarsan büyür ve daha çok gelirmiş.hocam bende şöyle oluyor düşünmeyince gelmiyor fakat düşününce geliyor benim bu düşünceler vesveselikten çıktı hocam heralde artık beynim bu kötü düşüncelerle iflas etti.bu düşünceler vesveselikten çıktı artık kurtulmam çok zor nasıl kurtulacağım hocam? düşünceleri takmamakla kurtulamıyorum.hocam kalbim bitti heralde kelime i şehadet kelime itevhid getiriyorum ama kalpten söyleyip söylemediğimi anlayamıyorum .önceden ne güzeldi ibadetlerimi yapardım şimdi yapasım yok heralde ben bittim hocam ne yapmalıyım eski günlerime geri dönmek istiyorum.

  2. Aleykum selam kardeşim. Yukarıda benzer bir soruya cevap verildi aslında. Sizlere tavsiyem internet ortamında değil mutlaka ilim sahibi bir insana giderek yüz yüze sorununuzu paylaşarak cevap almanızdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.