Dini Soru / Sorular / Allah’a sığınarak dua etmek

Allah’a sığınarak dua etmek

Sponsorlu Bağlantılar

Allah’a sığınarak dua etmek

Soru

Merhaba ben 23 yasındayım henüz. sağ gözümde kayma var sol gözümde de problem olduğunu doktorlar söylemişti çok tedavi çok hastane çok ameliyatlar geçirdim artık korkuyorum diğer adıyla şaşılık birde Allah’a sığınarak dua etmek için istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.

Cevap

Merhaba kardeşim. Hastalıklar biz kullar içindir. Allah her insanı farklı bir şeyle imtihan etmektedir sizinde imtihanınız bu olmuştur. Tedavi yollarını aramaya devam edin çünkü Allah şifasını yaratmadığı hiç bir şey yoktur. Dua olarak sizlere şu duayı yapmanızı tavsiye ederiz. Bu duayı yaptıktan sonra hemen dileğinizi dile getirerek Allah’tan dileyin. Allah acil şifalar ihsan eylesin.

Her çeşit göz hastalıklarına karşı okunacak dua:

Allâhümme innî es’elüke ve eteveccehü ileyke bi habiybikel mustafâ ındeke yâ habiybenâ yâ muhammedü innâ netevesselü bike ilâ rabbike feşfa’ lenâ ındel mevlel azıymî yâ nı’mer rasûlüt tâhir. Allâhümme şeffı’hü fînâ bi câhihî ındek. Allâhümme vec’alnâ min hayril müsalliyne vel müsellimiyne aleyhi ve min hayril mükarrabiyne minhü vel vâridiyne aleyh. Ve min ahyâril mühıbbiyne fîhi vel mahbûbiyne ledeyh. Ve ferrıhnâ bihî fi arasâtil kıyameti vec’alhü lenâ deliylen ilâ cennetin neıymi bi lâ meûnetin ve lâ meşekkatin ve lâ münâkaşetil hısâbi vec’alhü mukbilen aleynâ ve lâ tec’alhü ğâdıben aleynâ vağfir lenâ ve li cemiy’ıl müslimiynel ahyâi minhüm vel meyyitiyne ve âhıru da’vânâ enil hamdü lillâhi rabbil âlemiyn.

Anlamı:
“Allah’ım, Habibin Mustafa hürmetine senden niyaz ediyor, sana yöneliyorum. Ey hepimizin sevgilisi Muhammed, ey en güzel ve temiz Peygamber, bizler seni Rabbine vesile ediyoruz, sen de yüce Mevlâ nezdinde bize şefaatçi ol! Allahım, nezd-i ilahindeki kadr ü kıymeti hürmetine onu bize şefaatçi kıl! Allahım, bir de bizi ona en iyi salat ve selam okuyanlardan, ona en iyi yaklaşanlardan ve yönelenlerden, onu sevenlerin en önde gelenlerinden ve onun nezdinde sevilenlerden eyle! Kıyamet arasatında onun hürmetine bizi sevindir, sıkıntısız ve meşakkatsizce ve hesaba en ince ayrıntılarına kadar çekilmeksizin Neıym cennetine giderken onu bize rehber eyle! Onun bize teveccühünü sağla ve o bizden hoşnutsuzluk duymasın! Bizleri ve hayatta olsun, ölü olsun bütün mü’minleri affeyle! Duamızın sonu da şudur: Alemlerin Rabbi Allah’a hamdolsun!”

Allah’a sığınma duası:

“Herhangi bir müslüman her akşam, her sabah ve her
gece üç defa;

‫باسم الله الذي لا يضر مع اسمه شيء في الارض ولا في السماء وهو‬السميع العليم‬

Okunuşu: “Bismillâhillezî lâ yadurru me’asmihî şey’ün
fîl-erdı ve lâ fîs-semâi ve hüves-semî’ul-‘alîm.”

Anlamı: “Allah’ın adı ile ki ne yerde ne gökte O’nun adı
ile birlikte hiçbir şey zarar vermez, O her sözü işitendir, her
şeyi bilendir” diye dua ederse ona hiçbir şey zarar vermez.” (Hâkim, De’avât)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.