Dini Soru / Sorular / Allah’ın adaletine güvenimi kaybetmek üzereyim

Allah’ın adaletine güvenimi kaybetmek üzereyim

Sponsorlu Bağlantılar

Allah’ın adaletine güvenimi kaybetmek üzereyim

Soru

Hocam selamünaleyküm ben 5 vakit namazında Allah’ın yasakları dışına çıkmamaya çalışan biriyim ama gelin görün ki yaşım 30 a gelmesine her secdede yalvarıp hayırlı eş için dua etmeme rağmen kabul olmuyor hayırlısı buymuş diyemiyorum hayırlı eş istemenin nesi hayırsız olabilir ki Allah vermek istemiyor imtihan ediyor da benim tahammülüm tükendi 20 li yaşlarda evlenip çocuk sahibi olmak isterdim hep bu saatten sonra insan nefret ediyor her şeyden depresyona giriyor Allah resmen eziyet ediyor sanki serseriler tertemiz tesettürlü kızlarla evlendiğini görünce Allah’ın adaletine güvenim kalmıyor ailem yok babamı küçükken kaybettim annemde beni bırakıp kaçtı küçükken yalnız büyüdüm şimdi emniyet personeliyim akrabalarım yok gittiğim cemaatten rica ettim çok buyuk sorumluluk deyip kabul etmediler çevremde benden başka namaz kılan hiç kimse yok hatta benle alay bile ediyorlar hoca efendi vaiz gibi iğrenç şaka zannettikleri mübarek sıfatları alet ediyorlar Allah’a her duamda senden başka kimsem yok biliyorsun nolur benim sözlü de fiili duamda sen ol dedikçe hep reddedildim neydi benim suçum hocam ben ne yaptım da bunu hak ettim veya o serseriler ne yaptı da öyle eşleri hak etti tek suçum Allah yolunda biriyle evlenmek istemem mi tek suçum kimsemin olmaması mı

Cevap

Aleykum selam kardeşim.Namaz kılıyorsun diye hayatının mükemmel olmasını beklemen saçma çünkü namaz insanı eksilerden nötre getirir, yani sana ekstra bir mertebe vermez. Sen dahil tüm insanlığın borcudur namaz, bunu anlamış olalım.
Evlenen herkes mutlu olacak diye bir kaide yoktur zaten çoğu evliler mutsuz. Sen evlendiğin zaman mutlu olacağını Allah’tan daha iyi mi biliyorsun ki bu kadar emin konuşuyorsun.Belki çarşaflı namazlı biriyle evlenirsin ama şu gününü arar olursun,bunun olmayacağının garantisini verebilir misin,veremezsin tabiki.
Sana şunu söyleyim kardeşim herkes namaz kilabilir ama herkes namazdan lezzet alamaz.Namazdan tat alanlar ve namaza doyamayanlar emin ol her şeyi Allah’a bırakmış insanlardır.Allah senin hakkında hayırlı olanı versin böyle dua et.Sabah namazlarından sonra çok dua et.Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Anladim allah razi olsun benim istedigim zaten sizin dediginiz gibi bir evlilik bunu istememize ragmen o neden nasip olmaz allah mutlu bir yuva kuluna isterse nasip edebilir çünkü bizim duamizda bu boyle olduğu halde Allah in vermemesinin sebebi ne olabilir kafami bu cok karistiriyor

  2. Allah her duaya cevap verir.Belki size verecek ama geç olacak bunun hikmetleri vardır bizim aklımız Allah’ın işlerine ermez.Dua etmekten asla vazgecmeyelim,Rabb’imizin kusursuz ve sonsuz ilmine güvenelim kardeşim.Allah sizden de razı olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.