Dini Soru / Sorular / Altın erkeğe neden haram

Altın erkeğe neden haram

Sponsorlu Bağlantılar

Altın erkeğe neden haram

Soru

Erkeğe altın neden haram olduğu hakkında bilgi verip açıklar mısınız. İslam dininde erkeğe neden haram kılınmıştır nedir kısaca açıklar mısınız

Cevap

Altın erkeklere haram ve kadınlara ise helal kılınmıştır. Bunun nedeni altının bir kadın süsü olmasıdır. Süslenmek ve çekici görünmek kadınların fıtratına uygundur ama erkelerin yaratılışı buna uygun değildir. Bundan dolayı altın erkeklere haram kılınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Hocam Merhaba arkadaşın soru cevabında kadına altın olabileceği hususunda cevap vermişsiniz. Süslenmek çekici gözükmek ama kime? Kadın o zaman bunu sadece evde mi takabilecek? yada bayanlar içerisinde takıyorsa (açık ortamda bunları gizlemesi gerekmiyor mu (bir böbürlenme çıkacak ortaya o zaman) teşekkürler.

  2. Merhaba kardeşim. Kadın elbette dışarıda ve yabancı erkeklerin yanında süslenmesi caiz değildir. Eşinin yanında evinde ve kadınlar arasında altın takması caizdir. Kibir ve böbürlenmeye gelince bu durum ahlak ve takva ile ilgilidir. Başka kadınlara karşı kibirlenmesi caiz olmaz ama fetva olarak onların yanında takması ve kullanması caizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.