Dini Soru / Sorular / Anne hakkı nasıl ödenir

Anne hakkı nasıl ödenir

Sponsorlu Bağlantılar

Anne hakkı nasıl ödenir

Soru

Selâmün aleyküm benim annem bunama demans hastası. Anneme ben bakıyorum kardeşlerim bakmak istemedikleri için sürekli benim yanımda kalıyor. Hocam annemin yüzde 70 raporu var bazen sabredemiyorum kızıyorum bağırıyorum ittiğimde çok olmuştur sonra vicdan azabından ölüyorum. Ağlıyorum tövbe ediyorum anacımdan helallik istiyorum aklı yerinde olduğu zaman bana dualar ediyor. Hocam çok dardayım geceleri uyuyamıyorum. Ben nasıl yaptım diye ama yine kızmadan duramıyor nefsime engel olamıyorum. Yardım edin ne olur benim akibetim nedir sizce 2 çocuk annesiyim biri dahaki 1 yaşında. Allah razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim sana bir rivayet anlatmak isterim. Hz Musa Allah’a ‘cennette komşum kim’ olacak diyor. Allah, şu filanca köyde şu adam, git bulursun diyor. Hz Musa adamı buluyor takip ediyor, adam evine geliyor ve her işinden önce yatalak annesinin işlerini görüyor. Annesi oğlu için sürekli şu duayı ediyor, oğlum inşaAllah cennette hz Musa’nın komşusu olursun.
Elbetteki çok zorluğu var kardeşim ama biz bu hayatta sonsuz kalamayacağız, gerçekten anneni razı eder isen, hele ki şu halde. İste o zaman Allah’ın rızasına çok yakın olursun ve Allah’ın rızası demek, kabir azabı ,cehennem azabı yok demektir kardeşim. Selam ve dua ile kalın. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.