Dini Soru / Sorular / Annem babamı aldatıyor ne yapmalıyım

Annem babamı aldatıyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Annem babamı aldatıyor ne yapmalıyım

Soru

Aile sorunu

Selamun aleykum herkese. Annemi başka bir adamla sosyal medyada konuşurken yakaladım ve içeriğinden oldukça rahatsız oldum. Ama anneme çaktırmadım. Babama bakınca kalbim acıyor. 17 yaşındayım çok arada kalmış durumdayım ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler..

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu durumu babana açman hiç uygun olmaz. Ama uygun bir zaman ve uygun bir lisanla annenle konuşabilirsin. Bunu yapmaması gerektiğini, üzüldüğünüz ve her an babanın haberi olabileceği şekilde onu uyarabilirsin. Allah yardımcın olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Annem Babamı Aldatıyor

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

4 Yorumlar

  1. Allah yardım etsin kardeşim.

  2. S.A Hocam Annemi Bi Adamla Hem İlişki Kurmuş Bide Bizim Yüzmüze Karşı Sürekli Yalan Söylemiş ve Ben Bu Durum Öğrendim Tüm Ailem Öğrenmiş Ve Bende sonradan öğrendim Babam Bilmiyor Ama Anneme Karşı Olan Sevgimin Hepsi Bitti.. Yüzünü Bile Görmek İstemiyorum. Ne Kadar Özür Dilese Bile Afetmicem Gözümde Hiç Bir Değeri Kalmadı Hocam Sorum Allahım Günah İşlemiş Olurmuyum ..

    • Aleykum selam. Bu çok ağır bir şey olsa da şunu unutma o da sonuçta herkes gibi bir insandır ve hata etmiştir. Büyük bir hata olsa da eğer tövbe istiğfar etmiş ve pişman olmuşsa da sende onu affet ve ona iyiliği için yardımcı ol.

      Alemlerin rabbi olan Allah dahi pişman olan kullarını affederken biz neden pişman olan ve hele çok yakınımız olan birini neden affetmeyelim. Onu affedin, ayıbını örtün, yüzüne asla vurmayın.

  3. selamün aleyküm hocam sosyal medyada annemin babamı okulumdaki öğretmenle aldattığını ve bir takım fotoğraflar attığını gördüm ne yapmalıyım lütfen cevap verin ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten 13 yaşındayım şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.