Dini Soru / Sorular / Annem içki içiyor ne yapmalıyım

Annem içki içiyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Annem içki içiyor ne yapmalıyım

Soru

Herkesin babası içki içer benim de annem içki içiyor. Çok utanıyorum babamı üzüyor, mutsuz ediyor. babam annemden 10 yaş küçük.tansiyon hastası. ona bir şey olursa annemi omur boyu af etmeyeceğimden korkuyorum, çünkü aslında annemi de seviyorum. kaç kere yemin ettirdim, babamın, kardeşimin, kızımın kendi annesinin bile üzerine yemin ettirdim yine kendini tutamayıp içiyor. telefonla konuşurken içkili olduğunu konuşmalarından anlaya biliyorum. neden yine içtin dediğimde küsüyor, telefonu yüzüme kapatıyor, günlerle konuşturmuyor beni. Yanında internetten içkinin ne kadar büyük bir günah olduğunu, sağlığa zararlı olduğunu okuyorum .etkileniyor ama yine içiyor. Önünde diz çöküyorum, ellerinden tutup ağlıyorum yalvarıyorum içme diye.tamam diyor yine içiyor. ben ayrı yaşıyorum bir şekilde dayanırım. ama babama kıyamıyorum. o da ne yapacağını bilmiyor. bize göre katlanıyor. ne yapayım hocam? Ne diyeyim de etkili olsun? Bir dua var mı onu okuyayım?

Cevap

Değerli kardeşim. Allah yardımcınız olsun ve annenize bir an önce tövbe etmeyi nasip eylesin. Bunca şeyi yapıyorsanız artık ona sıkmadan nasihat etmeye devam edeceksiniz ve bir taraftan da ona dua etmelisiniz.

İçki ve alkolden kurtulmak için dua:

Bir su bardağına bu dua 7 kez okunur ve o kimseye içirilmelidir ve bu durum 3 kere tekrar edilmelidir. Suya okunacak olan kadeh duası şöyledir:

BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn. La ilâhe illellahül hakemül adlül metîn. Rabbünâ ve rabbü âbâinel evvelîn. La ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimîn.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

4 Yorumlar

  1. 3 gün 7 kez okuyup içiriyor muyum?

  2. Evet kardeşim 3 gün ve 7 defa üzerinde okuyarak içirin. Bu 3 günün peş peşe olması şart değildir. Fırsat buldukça hem içirin hemde kendisi için çokça dua edin.

  3. Hocam çok teşekkür ederim. Burda her kesin sorusuna sabırla ve doğru bilgiler verdiğiniz için ayrıca sağolun. Allah razı olsun sizlerden.

  4. Allah sizlerden de razı olsun kardeşim. Her zaman sorularınızı bekliyoruz bir dua etmeniz yeterlidir bizler için..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.