Dini Soru / Sorular / Annem sevdiğim erkeği istemiyor

Annem sevdiğim erkeği istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Annem sevdiğim erkeği istemiyor

Soru

Ben Avusturya’da yaşıyorum ve Türkiye’de ki bir akrabam ile evliliği düşünüyorum, görüştük tanıştık birbirimizi beğendik. Kendisi memur ve buraya gelmeyi düşünmüyor yani ben Türkiye’ye temelli gitmek zorundayım ve bunu istiyorum Lakin Annem hem bu evliliğe hemde Türkiye’de yaşamamı asla istemiyor, kendine göre endişeleri var benim için ve hatta evlenmek istediğim erkeğin annesi zor bir kadın olduğu için annem istemiyor bana çektirmesinden korkuyor. Babam kaç sene önce vefat etti abilerim çocuğu gördü ve beğendi ve bana uygun gördüler, lakin annem sıkıntılı hiç istemiyor. Ne yapmayalım?

Cevap

Merhabalar. Gerçekten mutlu olacağınıza ve mutlu edeceğinize eminseniz ağabeyleriniz ile konuşun, şu durumda size destek olabilecek en güçlü kişiler onlardır. Sevgili kardeşim şu da var insan sevince gözleri görmez oluyor ya da görmek istemiyor; anneniz gerçekten haklı olabilir, evlendikten sonra bir gülüp iki ağlayabilirsiniz.
Konunun olumlu olumsuz yanlarını muhasebe ederek ve kardeşlerinizden destek alarak karar verin. Annenizi de sakın incitmeyin. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kedi öldürmenin günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.