Dini Soru / Sorular / Arkadaşın eski sevgilisine aşık olmak nedir

Arkadaşın eski sevgilisine aşık olmak nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşın eski sevgilisine aşık olmak nedir

Soru

İyi akşamlar..hocam kız arkadaşımın evli bir sevgilisi vardı ve bana bu erkekle alakalı iftira attı sen onu seviyorsun aşıksın buluştun öpüştün falan diye o kişiyle küstük ancak bu attığı iftira gerçek oldu bunun akıbeti nedir acaba hocam beddua mı etti ki..

Cevap

Hayırlı günler. Bunun ne anlamı olabilir ki? Her tarafı haram ve zina olan bir ilişkiden ne size nede o insana bir hayır gelmez. Bu dünyada sıkıntı ve kedere ahirette de sual ve azaba vesile olur. Bedduasının tutup tutmadığının bir önem ve anlamı yoktur önemli olan sizin bu günahtan bir an önce kurtulmanızdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Tevbe ettim ama içim rahat değil ne yapmam gerek daha bir daha aynı suça günaha bulaşmak istemiyorum ama o kişinin eşiyle falan arkadaşız görüşüyoruz utanıyorum iğrenç bişey bana yapılmasını istemediğim şeyi yaşattım günahkarım. Nasıl tevbe etmeliyim hocam?

  2. Eğer gerçekten tövbe ettiysen ve samimi isen ki bunu ancak Allah biliyor o zaman unutma ki Allah kullarının günahlarını affedendir. Bundan sonra tövbe için yapman gereken şey bu kapıyı sonsuza kadar kapatmak olacaktır. Çünkü her tövbe o günahı terketme şekliyle de yapılır. Hem pişman olduğunu Allah’a sunacaksın hemde bu günahtan uzaklaşacaksın gerekirse o kişinin hanımı ile olan arkadaşlığını bitirmelisin bunu Allah için yapman gerekiyorsa yapmalısın. Allah’a emanet ol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.