Dini Soru / Sorular / Aşık etmek için dua etmek günah mı

Aşık etmek için dua etmek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Aşık etmek için dua etmek günah mı

Soru

Hocam ben birisini çok seviyorum benim onu sevdiğimi kendisi bilmiyor yeni nişanlandı nişanlanması beni mahvetti içimden atamıyorum hala onun için dua etmem ne kadar doğru hocam beni sevmesi niyetiyle dua ederek günah mı işliyorum haram mı bunu yapmam?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. İnsan kendisi için neyin ve hangisinin daha hayırlı olduğunu bilemez. Siz ya rabbi bana hayırlısını nasip eyle diye dua etmelisiniz. Başkasına gönül verip evlenmeye karar veren bir kimse için artık ondan ayrılıp size dönmesi için dua etmeniz doğru değildir. Böyle birisi artık bundan sonra sizin için ne kadar doğru bir kimse olabilir ki? Bunun yerine Allah’tan hayırlı olan bir nasip için dua edin. Allah edilen duaları işitir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Hocam birini sevdim bana beni hiç bırakmıcana söz verdi. Sonra benle ilişkide bulundu. Ertesi gün benden uzaklaştı benimle evlenmek istemediğini söyledi. Bende kaçgündür ağlıyorum allahtan hep onun mutsuz olmasını istiyom. Bu kişi benim günahıma girmiş oluyormu hocam sormak istedim

    • Günahta öncelikle ikinizde ortaksınız. Ne derse desin nikah olmadan bir erkekle ilişkiye girmemeliydin. Sana yalan söylemesi tabiki de günahtır. Artık sende ondan uzaklaş, samimi bir tövbe et ve bu çirkin günaha hayatın boyunca asla açık kapı bırakma. Tövbe eden kulunu Allah bağışlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.