Dini Soru / Sorular / Ateistim Lütfen yardım edin

Ateistim Lütfen yardım edin

Sponsorlu Bağlantılar

Ateistim Lütfen yardım edin

Soru

Lütfen yardım edin şöyle düşünüyorum her şey tesadüf olduğunu ve her şey bir hologram olduğunu yani birisi bize oyun oynuyor hissediyorum. Ben bitkiler hayvanlarda dahil her şey birer yansıtma hologram olarak hissediyorum sanki birisi bizi hologram yapmış gibi hissediyorum birde ayrıca şöyle hissediyorum.; ya bizi bilim adamları bu hale getirdiyse hologram olarak. Lütfen yardım edin.

Cevap

Bütün bilim adamlarına göre insan ruh ve bedenden oluşmuştur. Bedenin ihtiyaçları yemek, içmek ve nefes almakla giderilir. Ruhun ihtiyacı ise inanç ve sevgidir. Yani inanmayan, sevmeyen sevilmeyen insan ruhen hastadır. Bunu ben değil psikologlar ifade ediyor. İnsan inanmak zorundadır ve ben inanmıyorum diyen yalan söyler. Ben yemiyorum, içmiyorum diyemediği gibi. Bir dine inanmak bir gönül işi ve aynı zamanda bir ihtiyaçtır. ABD’de Yale üniversitesinde bilim adamları insan beyni üzerinde yaptıkları bir araştırmada beynin Allah’a inanmaya kodlanmış olduğunu açıklar. (Posta gazetesi mart 2009 da yazdı bunu) Bu bilim adamlarının hiçbiri müslüman değildi. İtiraf ettiler, inkar değil. Sigaranın zararlı olduğunu bildiğin halde içmek gibi. Mesela x ışınları biz ne görüyoruz ne algılıyoruz. Ama bilim bunları kanser tedavisinde ve böbrek taşı kırmada kullanıyor. Algılayamıyoruz diye inkar mı edelim? Yok mu sayacağız? Her kavrayamadığımızı yok sayamayız. Bel bilinmeyenli denklemleri çözemiyoruz diye onlar yok mu? Doğru hak yol İslam’dır kardeşim. Bak tıp bilimi Nasıl da kanıtladı Kuran’ın İlahi bir kitap olduğunu. Ana rahimdeki gelişimi bilim 1975 li yıllarda ultrason denilen cihazı icat ederek buldu. Ancak 610 yılında çıkan Kuran’da (hac suresi 5. Ayet) bugun tıbbın açıkladığı gibi anlatıyor. Demek ki Kuran Allah’ın eseri. Ve daha bunun gibi bir çok örnek vardır. Çok uzun ve teferruatlı bir konu. Allah yardımcın olsun arkadaşım. Ve eklemek istiyorum ne mutlu Türk’üm diyene. Allah vatanı milleti bölmek isteyenlere fırsat vermesin. Bu ülke kolay bağımsız olmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Sevgili kardeşim merhaba. Bilimin bundan birkaç yüzyıl öncesi açıkladığı keşifler vs Kur’an 1400 yıl öncesi açıklamış. Bazıları da diyor ki Muhammed yazdı diye. Okuma yazma bilmeyen elinde ne bir mikroskop ne bir cihaz, daha elektrik bile yokken yani mümkün mü bir insanın Kur’an’da bu mucizeleri bilip yazması. Zaten Kur’an hiç bir edebi esere benzemiyor. Benzerini de kimse yazamadı.
    Mesela ayette deniyor ki, Biz demiri gökten indirdik, şüphesiz insanlığın çok işine yarayacak. Ta 14 asır öncesi bir insanın demir gökten iniyor dese gülerlerdi. Çünkü kanıtlayacak bir delil yok. Ama bugün neon ışıkları ile demirin gökten indiği kanıtlandı.
    Yine ayette kıtalar bile daha keşfedilmemişken tatlı su ile tuzlu suyun birbirine karıştırılmadığından bahsediliyor. Cebelitarık boğazında tatlı ve tuzlu birbirine karışmıyor. Daha nice mukaddes ayetler var. Araştır, Kur’an’da ilk emir ‘oku’ dur. Allah göğsünü genişletsin ve hakka uymayı nasip etsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.