Dini Soru / Sorular / Ayrılık sürecinde ihanet

Ayrılık sürecinde ihanet

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrılık sürecinde ihanet

Soru

Eşimden ayrılık süreci yaşadığımızda başka kadınlarla ilişkiye girmiş onun söylediği ihtiyaçtan onları sevmemiş. Benimle anlaştı tam barışcaktı böyle sorunlar çıktı ben ne yapmalıyım herşeye rağmen bunu unutup onunla geri yuvamızımı kurim yada tamamen unutimmi. Unutmayıda beceremiyorum çıkdırcak gibi oluyorum onun sesini duymayınca içimde bir eksiklik oluyor o olmayınca ama bu duyduklarımıda kaldıramıyorum çok ağır geldi bana Lütfen bana bir yol gösterin allah rızası için.

Cevap

Boşanmadan, aldatılmaya maruz kaldığınız için ayrılma (boşanma) hakkınız dinen ve kanunen vardır. Her şeye rağmen devam etmek istiyorsanız, evliliğinizde bu konuyu bir daha açmamak üzere kapatın. Zararı size olur, boşuna canınız yanar. Yapabilirim diyorsanız yuvanızı kurtarın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

 1. Hatice hocam cevabınız için teşekkür ederim.
  Tam barışcaz derken bu sorun çıktı ona karşı Güvensizlik başladı.
  Bana burdan gidelim kendimize çocuklarımızla yeni bir sayfa açalım diyor.
  Ama sorun şu ki bulgar bir kadınla ilişki yaşamış ve bu kadın bunun peşini birakmıyor benimle evlen deyip duruyormuş elindede 1-1,5 yaşında bir çocuk var benim korkum o çocuğun ondan olabilme ihtimali birazda benziyor eşime.
  Ben okadar zor bir durumdayım kaldıramıyorumda hergün kendimi yiğip bitiriyorum böyle birşeyin üstesindende gelebilmek okadar zorki.
  Bu aralarda eşim ben seninle yapamıyacam demeye başladı.

 2. Eşinizle mutlaka oturun ve konuşun. Tam olarak ne yapmak istediğini belirtsin, keza siz de. Şu durumda bir neden yokken boşarsa sizi vebale girecek eşiniz, çünkü keyfe keder boşanacak. Ama siz aldatılıyorum diyorsunuz, siz boşanmak isterseniz size bir günah yoktur. İsterseniz ailenize de danışın. Uzun vadeli düşünerek bir karar verin. Allah yardımcınız olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.