Dini Soru / Sorular / Babam ahirete inanmıyor

Babam ahirete inanmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Babam ahirete inanmıyor

Soru

Merhaba.benim babam çok iyi bir insan. Allah’a inanıyor, ama cennet ve cehennemin olduğuna inanmıyor. haddimi aşmayarak söylüyorum anlatmaya çalışıyorum ama büyüğüm olduğu için yaşıtlarım gibi konuşamıyorum. günaha girmesini istemiyorum hocam .ona inanması için ne yapabilirim?

Cevap

Merhaba kardeşim. İman öyle bir konudur ki zincirleme olarak birbirini takip eder. Yani ahirete iman eden Allah’a iman etmek zorunda olduğu gibi, ahirete iman ettiğini söyleyen bir kimse cennet ve cehenneme iman etmesi gerekir. Kurana inanıyorum diyen bir insan nasıl peygamberi inkar etmesi saçma ise bu durumda aynen öyledir. Büyük ihtimalle bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Birincisi bu konuda kendinizi iyice geliştirin daha sonra kademe kademe uygun ortamlarda babanıza bu bilgilerini anlatmaya başlayın. Allah yardımcınız olsun ve babanıza bir an önce hidayet nasip eylesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Nasil yani uygun ortamlarda?

  2. Yani müsait zamanlar kollayın fırsat buldukça anlatın. Sıkmayın ve nefret ettirmeden yapın anlamında demek istedim. Allah yardımcınız olsun kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.