Dini Soru / Sorular / Babam annemi dövüyor ne yapabilirim

Babam annemi dövüyor ne yapabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Babam annemi dövüyor ne yapabilirim

Soru

Benim babam kumar oynar içki içer annemi döver ben 23 yaşındayım ve babam bu gün annemi sokakta dövdü ve ben duygularıma engel olamadım eve geçince babamın karşısına çıktım annem sana ne yaptı da vurdun ona dedim. Sen sus dedi bende senin adını lekeleyecek bir şey mi yaptı hırsızlık namussuzluk saygısızlık dedim oda ben çağırdım duymadı dedi. Ben de sen bunu yapamazsın senin böyle bir hakkın yok bize babalıkta yapmadın şu ana kadar yeter artık dedim oda sen insan mısın dedi karşımda konuşuyorsun bende evet ben hayvanım sen de hayvansın dedim ve bana yumruk attı sonra çıktı gitti içmeye. Ben ne yapmalıyım biliyorum yaptığım yanlıştı ama tutamadım kendimi bu arada babam ne maddi nede manevi olarak bu yaşıma kadar destek çıkmadı.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Allah seni ve anneni babanla imtihan ediyor. Anneni dövmesi ve babalık vazifesini yapmaması günahtır ve zulümdür. Anneni koruyabilir ve annenin yanında olabilirsin ve olmalısın da. Sadece saygısızlığa götürecek ve ne size nede babana bir faydası olmayacak bu tür sözlerden kaçınmalısın. Çünkü bunlar bir şey değiştirmeyecek belki de daha kötü hale getirecek. Eğer imkan olursa ona hata yaptığını ve hakkını helal etmesini uygun bir zamanda söylemelisin. Bu senin ve annen için en doğrusu olur. Saygısızlık etmeden ama haksızlığa da izin vermeden yaşamaya gayret etmeye çalışın. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: babam annemi dövüyor

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

5 Yorumlar

  1. SELAMUN ALEYKÜM HOCAM;
    Babam annemi dövüyor. Banada şiddet uyguluyor. Başka kadınlarla görüşüyor. Annemi aldatıyor. Ve a ao kadınlarla yasak ilişkiye giriyor.üstelik video çekiyor. Iki içiyor. Bazen haşa tövbe Allah’a küfrediyor. Yüce Allah’ın gücünü hiçe sayıyor. Benim namaz kılmamı kuran okumamı engelliyor. Ben gizlice kılıyorum. Ama oruç tutmama izin veriyor Bir sefer namaz kılarken beni gördü,. Dövdü beni. Birde at yarışı oynamak için bizden para istiyor. Kapı kapı sorduruyor. Anneme bana ve annemin ailesine küfrediyor. Kendi annesiyle dalga geçiyor. Bağırıyor. Onu bazen dövüyor. Annesi 83 yaşında. Hergün Yüce Rabb’ime ja ediyorum. Sizce ne yapabilirim hocam?

    • Aleykum selam. Ece kardeşim. Allah yardımcınız olsun. Anneni sakın yalnız bırakma, ona destek ol ve sıkıntılarını paylaş. Babanın ıslah olması iç,in dua et. Eğer bir aile büyüğünden destek alabileceğiniz biri varsa yardım talep etmekten çekinmeyin. Size sürekli bir mücadele, sabır, dua ve çare aramak düşüyor. Elbette bu ağır bir imtihandır. Ama imtihan ağır ise mutlaka onun mükafatı da çok büyük olacaktır.

  2. Babam annemi hep uzdu kisacasi cocuklar icin katlandi babama hep eziyet etti icki bagimlisiydi ailesine ickiyi tercih etti bense anneme destek olarak babami uzaklastirdik simdi annem cok huzurlu bi yasam suruyo ama ben babamin gozunde yuva bozan oldum ve bana haketmedigim halde beddua ediyor ve iftira ediyor beni etrafa rezil etti sizce bu durumda babamin bedduasi tutarmi.?

    • Şüphesiz Allah haklıyı da haksızı da çok iyi bilir. Eğer sen haksızlık etmediysen ve doğruyu yapmaya çalıştıysan bunu elbette Allah çok ama çok iyi biliyor. Hem annene hemde babana iyi olmaya ve iyilikle davranmaya devam et. Eğer babanın kötülükleri varsa o kötülükleri gidermeye çalışmak da bir çeşit iyiliktir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.