Dini Soru / Sorular / Babam bizimle hiç ilgilenmiyor

Babam bizimle hiç ilgilenmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Babam bizimle hiç ilgilenmiyor

Soru

Hocam selâmun aleykum ben daha önce annem bana bağırıyor diye soru başlığı altında yazmıştım hayatımı biraz iki tane zihinsel engelli kardeşlerim var diye.

Şimdi hocam bu seferde sorum babam hakkinda işte ailem böyle iki tane zihinsel engelli kardeşlerim var annem sinirli bi yapısı var babam bize karşı hiç ilgisi yok özellikle son zamanlarda babam bize varlık içinde yokluk yaşatıyor hocam babamın annesi yani babaannem azıcık bi hastalansa mesela kafası ağrısa hafifi bi ağrı ama babam koşa koşa gidiyor annesine ben ağır bi ameliyat geçirdim kaç gün uyutuldum üstüme kapı düştü kırıklarım vardı yani baya ağrılı acılı günler geçirdim bana bi necisin demedi ben aglamasam bile acımdan gözümden yaslar geliyordu hala ilgi 0 sizde bilirsiniz bazen insans moral tüm ağrı kesicilerden daha iyi gelir buna ihtiyacımız var ama babam bizimle hiç ilgilenmiyor tabiri caizse tam bi anacı babaannemle evimiz ayrılalı iki yıl oluyor kavgayla ayrıldık babam işe gidiyorum diye çıkıyor babaannemin evine gidiyor saatlerce orda duruyor biz aradığımız zaman işteyin diye yalan söylüyor ama arkadan babaannemin sesi geliyor dedemin de sesi geldiği oluyor gitsin biz zaten gitsin isteriz ama böyle olmasın babamın küçüklüğünde sünnet hediyesi diye dedesi ona bi arsa vermiş ama babam arsayı hala kendi üstüne almadı dedemin üstünde ve dedem 90 yaşlarında yani ölümlü dünya ve oda yaşlı eger ona bi şey olursa babamin hakkı olan o arsayı dahi halamlar paylaşmak isteyecek halalarımda malesef gözleri dünya hırsında biz babama zar zor o arsayı kendi ustune al diyoruz en son bi sorayim diye gitmiş o arsa 340.000 tl ediyormus ve inanın arsa kuru bi toprak hic bir şey yok biz evimiz kirada para zor yetişiyor evimiz buz gibi ve eski bi ev babama o arsayı sat ev al diyoruz bize kızıyor sebebini bile anlamıyoruz yani varlık icinde yokluk yani hocam babam bilgili biri ama yanlış yapıyor namaz kılmıyor ilk başta kuran okunuyor ben kuran okuyor olduğum zaman babamdan çekinir oldum yani onun enerjisi bile kötü oluyor erotik videolar izlediğini biliyorum internet geçmişinden sosyal medyadan sık sık eski sekreterini aratıyor biz ne yapalım hocam annem bu son kısmı bilmiyor tabi söyleyemem de babama ne anlatmaya çalışsakta anlamıyor çok bunaldik.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Babanın hataları olabilir ama sen babanı düzeltemezsin, yola getiremezsin. Bunun için kendini üzme çünkü nasılsa gidişatı değiştiremezsin. Sen evlat olarak, üzerine düşen vazifelerini yap, asi gelme anne babana. Kendini yetiştir, hayata atılmaya çalış. Yaşın geldi ise yardım iste, evlen. Biz buradan ne desek babanı değiştiremeyiz, o nedenle sen tavrını belirlemelisin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.