Dini Soru / Sorular / Babaya vurmanın günahı

Babaya vurmanın günahı

Sponsorlu Bağlantılar

Babaya vurmanın günahı

Soru

Merhaba Hocam size bişey danişmak istiyom hacam 2 gün önce babamla tartiştim
babamin alkol ve kumarı yok yüklü mıktarda borcu babam paraya çok düşkündür
bende çalişir eve destek çıkarim destek çikinca çok iyi davranır işten çıkayım eve destek olmadım zaman kötü davranır babam 2 gün önce yemek yerken herşey senın yuzunden diyerek söylendi benim görmedım para benim borcum oldu bizde bu yuzden tartiştik ve üstüme yürüdü vurmaya çalişti annem araya girdi babam biçak lan üstümüze yürüdü anneme bağirip çağirirken bende sakın oo kadina vurma diye bağirdim annem beni lavaboya kitledi babam bana bişey yapmasin diye o anda babamın anneme vurduğunu duydum o anda kendime mukayet olamadim vee gitim babama vurdum 1 yumruk ve 1 tekme atim boğazını falan sıktım annaya babaya el kaldırmanın gunahlaını okurken içime dert oldu bunun için bi Allah a nasil dua ede bilirim yada ne yapmaliyim.

Cevap

Merhaba kardeşim. Baban seni dövse dahi, hatta annene vursa dahi, asla ona vurmaya hakkın yoktur. O hadde gelene kadar kendini tutman gerekirdi. Baban haksız da olsa, sana hakaret de etse, karşılık vermeseydin konu orada kapanabilirdi. Anne babasını döven evlat, iki dünyasını da kendi elleriyle yakmış olur. Hemen tövbe et, iki rekat namaz kıl, Allah’tan bağışlanma dile. Ve gurur yapma, babandan özür dile, sarıl, gönlünü al. Yoksa Allah’a bunun hesabını vermen çok ağır olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: babaya vurmanin gunahi

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

4 Yorumlar

  1. Hocam babam başka bir kadınla hayat yaşıyor anneme dövme sövme gibi huyu yok annemi hiç bir konuda mağdur etmiyor o kadınlada hayat yaşamaya devam ediyor ben dengesiz ve sinirli biriyim bu konuyo babamla çok kez tartıştım hatta küfrettim onu vurmayı ve öldürmeyi düşündün bana hep engel oldular yaa hocam ben onu vurdunmu butaraftaki cezamı yatarim çekerim ben bunu vurmak öldürmek istiyorum günah olur bunuda biliyorum bunun bi telafisi yokmu nebileyim kurban keserim adak keserim çokmu günah olur bunu öldürsem birde diyorum bazen bacaklarından vurayım sakat kalsın gidemesin o kadına bi akıl ver hocam .

    • Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Helede bu kişi baba gibi birisi ise bu günah kat kat daha büyük olur. Bunun çözümü asla bu değildir. Babanın bu yanlışını düzeltmek için uygun yollara başvurmalısın. Ona nasihat edebilir ve benzeri çareler aramalısın. Ayrıca ona bol bol dua et. Ona bağırmak, küfür etmek ve el kaldırmak çok yanlıştır ve günahtır.

  2. merhaba hocam benim babam yatalak hastasiydi yani dizden dolayi yatalakdi ve babam anneme kufur ediyodu bana kufur ediyodu bende sinirlendim bi kac kez babami vurdum ve suan babam rahmetli oldu ama ben babamdan helallik isdedim ve babam sadece kafasini salladi helalik verdimj vermedimi bilmiyorum sadece ben dedim baba hakkini helal ediyonmu sozlu bise demedi ama kafasini salladi ve babam rahmetli oldu suan cok pismanim icim yaniyo napmam lazim

  3. Babanın ve annenin yanlışları olsa da asla ama asla bırak onlara el kaldırmayı, en küçük kırıcı bir kelime bile diyemeyiz. Dua et ki baban seni affetmiş olsun. Yoksa bu büyük bir günahtır. Yinede pişmanlığını Allah’a sun ve tövbe et. Allah gerçekten tövbe ederek pişman olan kullarını bağışlayandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.