Dini Soru / Sorular / Beddualar nasıl tutar

Beddualar nasıl tutar

Sponsorlu Bağlantılar

Beddualar nasıl tutar

Soru

Ettiğim beddualar kabul oluyor

Ben kendim için veya kendi canım yandığı için kimseye beddua etmem. Fakat söz konusu savunmasız insan ve hayvan ise iş değişir. İyilikler söylenmez ama şöyle anlatayım hayvanlar Allah’ın sessiz kulları bende hayvanlara yardım etmeyi çok seven biriyim hasta bir kedi vardı gözleri kör olacaktı komşunun bahçesine doğurmuş bende komşudan rica ettim hayvan kör olmasın yazık veterinere götüreyim dedim bana izin vermedi. 100 kedi var hepsini mi veterinere götüreceksin diye kızdı. Bende Allah senin de canını yaksın bu hayvanların sağlığıyla oynuyorsun senin de sağlığına zarar gelsin dedim ve adam o hafta içinde çok ağır bir ameliyat geçirdi ölümden döndü. (baypas) yanlış olduğunu biliyorum fakat kızgınlıkla ediyorum sonra pişman olsam da iş işten geçiyor. Bu sadece bir örnekti ne kadar beddua ettiysem tutuyor. Birine de bacakların tutmaz inşallah ölürsün dedim o gün içinde adamın bacaklarşı tutmadı ve o hafta içinde öldü. Bu durum beni ruhen yıprattı çok üzgünüm yardım edin bana kendime hakim olamıyorum.

Cevap

Selamun aleykum hanım kardeşim. Beddua da bir duadır ama olumsuz şekliyle edilir. Duaları da bedduaları da kabul eden Allah’tır. Ama bedduada çok dikkatli olmak gerekir. Asla nefsi davranmamak lazımdır. Çok mecbur kalınca ve zulme uğrayınca beddua edilebilir. İnsanlara daha çok hayırla dua edin. Madem Allah dualarınızı kabul ediyor o halde neden olumlu manada dua etmiyorsunuz da o insanların ıslah olmalarına vesile olmuyorsunuz. Bunu nefsinize sorun ve Allah’tan yardım dileyin. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.