Dini Soru / Sorular / Ben neden evlenemiyorum

Ben neden evlenemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Ben neden evlenemiyorum

Soru

Herkes evlenirken yuva kurarken ben hiç bir şey hak etmiyorum yaşım iyice geçti artık kimse gelmiyor evlenmiş ayrılmış çocuklu yaşlı adamlar geliyor. Benim için neden evlilik hayırsız herkes sevgili olup geziyor tozuyor sonrada evleniyor biz harama el uzatmıyoruz yinede hak etmiyorum. Yalnız öleceğim ve arkamdan dua edecek bir çocuğum bile olmayacak herkes evlenemedin evde kaldın diyor ben de Allah yazmamış bana diyorum. Çevremde benden başka bekar yok bir ben yapayalnız çok acı çekiyorum ne yapacağımı şaşırdım artık kadermiş kısmetmiş neden Allah bana hayırlı bir evlilik nasip etmiyor?

Cevap

Değerli kardeşim haramlarda boğulman mı doğru, Rabbimin buyurduğu gibi namusunu koruman mı doğru? Ayette geçiyor ki, evlenene kadar kadın-erkek namusunu korusun diyor Allah. Hiç umudu olmayan bir insan bile 60 yaşından sonra anne-baba olabiliyor. Allah herkese ayrı imtihanlar veriyor, hikmetleri nelerdir biz aciz kullar bilemeyiz, sabırlı olup, dua etmeliyiz.

Hayırlı bir evlilik için Okuyabileceğiniz güzel bir dua:

Rabbenâ heb lenâ min ledünke zürriyeten Dayyibeh. İnneke entes semîğul alîm.

Rabbimiz, bize katından temiz bir soy, zürriyet ihsan et. Muhakkak ki sen işitensin ve bilensin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Allahım herkesi evlendiriyor yuvasını kuruyo mutlu çocuklu herşey veriyor beni evlendirmiyor yuva kurmama izin vermiyor her denedim şey olumsuz oluyor millete rezil kepaze oldum herkes evlenemedi yuva kuramadı çocuğu olmadı yaşıda geldi geçti zavallı kız diye alay ediyorlar neden Allah beni böyle mahvetti anlamıyorum millet 20 yaşında evlenirken ben 40 oldum hala evlenemiyorum çabalıyorum sabır dua herşey ama herkes 20de evlenirken ben 40ta bile evlenemiyorum ve Allah’a kırgınım bir tek beni böyle yaptığı için ben neden hiç bir şeyi haketmedim?

  2. Evlilik bana haram mı?
    Evlenmek istiyorum her işim bozuluyor her işim kuruyor bütün yollar kapanıyor nişanlanıyorum ayrılıyorum herkes evlenirken bana olmaması Allah’ın evliliği bana haram etmesi mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.