Dini Soru / Sorular / Bilmeden alkol almak günah mı

Bilmeden alkol almak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Bilmeden alkol almak günah mı

Soru

bilmeden bir kişinin alkol alması haram mı kısaca bilgi verir misiniz. Dinimizde bilmeden bir kişinin alkol almasının hükmü hakkında kısaca bilgi verir misiniz.

Cevap

Selamun aleykum. Allah bilmeden işlenenlerden kullarını muaf tutmuştur. Eğer kişi gerçekten bilmeden alkol aldıysa o kişiye bir vebal yoktur. Herkesin niyetini en iyi bilen Allah’tır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

2 Yorumlar

  1. arkadaşlar beni çağırırdı dışarya oturmaya bende biliyodum ki içeceklerni ama ben ağzıma hayatta içki sürmedim sürmemde namazlı niyazlı bir adamım sadece yanlarında oturdum farkında deyilim muahabette dalmışım bende tabi gazoz içiyorum arkadaş gazozumun içine şarap koydu bende tam içicem tammı kokladım kötü kokuyodu ama anlamadım arkadaş iç iç dedi içinde bişey yok dedi bende iağzıma aldım ve ağzımda pis koktu yutmadım hemen tükürdüm sonuna kadar yutmadım ama günaha girmiş oluyo muyum

  2. İlk olarak senin içki içilen bir masada oturman caiz değildir bu haramdır. Elbette bilmeden içmek günah değildir ama bu ortama girmemelisin uzak durmalısın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.