Dini Soru / Sorular / Birini takıntı haline getirmek

Birini takıntı haline getirmek

Sponsorlu Bağlantılar

Birini takıntı haline getirmek

Soru

Ben 16 yaşında bir erkeğim. Bizim sınıfta H.. adında yakışıklı ve iyi bir erkek arkadaşım var. Önceden ona normal ilgi gösterirken bu ilgim onu rüyada gördükten sonra daha da arttı okulda görüşüyoruz eve gelince sürekli aklıma o geliyor sürekli onla konuşmak dolaşmak istiyorum bu durumundan çok rahatsızım. Bundan kurtulmak için ne yapmalıyım? bir dua önerir misiniz?

Cevap

Merhaba kardeşim, gördüğün rüya şeytani rüyadır, yani şeytan nereden bir açık bulursa oradan günaha çağırıyor, sakın öyle pis bir yola girme. Arkadaşınla yalnız olacağın ortamlardan sakın, estağfurullah çek. Euzu besmeleyle ve Ayetel Kürsi ile evden çık. Selametle kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

5 Yorumlar

  1. Bunun için psikoloğa gitmeli miyim sizce? sürekli o çocuk aklıma geliyor bundan kurtulamıyorum

  2. Psikolog seni psikiyatra sevk edecek çünkü bu düşüncelerden sıyrılmak için sözle terapi yanında ilaç da kullanman lazım. Boşu boşuna beynini uyuşturma. Nefsini dizginlemek zorundasın kardeşim. Allah’ın sana ne gözle baktığını bir düşünsene, sırf bu yüzden kaç tane kavim, toplum lanetlendi, kendine gel ahiretini yakma. Abdestli gez ve mümkün olduğunca oruç tut.

  3. siz beni yanlış anlamışsınız benim aklımda cinsel ilişkiye girmek gibi vb gibi herhangi bir şey yok sadece takıntı haline geldi sürekli o aklıma geliyor

  4. Neden takılıyor kardeşim bize demezsen bilemeyiz.Ama bunlar gelip geçici şeylerdir.

  5. psikoloji ile ilgili bence sadecde sorunların yerine onu kafana takmıssın sorunlarını unutmak için kesinlikle birçok insanda oluyor kendini yanlız hissetme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.