Dini Soru / Sorular / Borcunu almak için okunacak dua

Borcunu almak için okunacak dua

Sponsorlu Bağlantılar

Borcunu almak için okunacak dua

Soru

Selamun aleyküm. birisine borç para vermiştim ama paranın tamamını almış değilim. aklıma geldikçe çok dua ediyorum o paranın gelmesi için. özellikle de salavatlar arasında. bu paranın gelmesi için ne yapabilirim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Size tecrübe edilmiş iki dua öneriyoruz. Bu duaları samimiyetle edin inşaallah kısa zamanda faydasını görürsünüz. Allah’a emanet olun.

Hazreti Ömerin oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur:
Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kılındıktan sonra şöyle dua eder: “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Meali : “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.”

Çalınan yada kaybolan bir eşyanızı bulmak için, her gün 25 kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …………” duasını okuyabilir. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.