Dini Soru / Sorular / Boşanma şartları nelerdir

Boşanma şartları nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Boşanma şartları nelerdir

Soru

Selamun aleykum hocam. Abim 6 yıldır evli çocuğu olmadı daha ama yengem aşırı kilolu üstelik yengem abimi dinlemiyor dediğini yapmıyor. Bizde aile olarak bunu anlatmaya çalışıyoruz çok enaniyetli. Bu durumda boşandırmak istiyoruz yaptığımız doğru mudur?

Cevap

Aleykum selam. Sizin olmayan bir yuvayı yıkmaya çalışmaya hiç hakkınız yoktur. Ağabeyiniz evlilikte boşanmayı helal kılan yollar oluştuğunu gördüğünde zaten kendi aklı ve iradesi ile karar verecektir. Kaldı ki insanın kilolu olması boşanmak için sebep değildir, çocukları olmuyorsa da ve problem etmiyorlarsa onların tercihidir. Hiç kimsenin başkasının hayatına şekil vermeye çalışmaya hakkı yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Allah Razı olsun. Başkasının yuvasini yikmaya hakkimiz yok ama şöyle anlatim. 3 erkek kardeşiz biz büyüğümüz evli annem şeker hastasi rahatsiz evin işlerine yetişemiyor. Maddi durumumuz olmadigi icin evlenmedik elimizdekiler ile abimizi evlendirdik şimdi biz evde tadilat yapiyoruz annemde pazarda oluyor yengem eve gelipde ogle yemek yapmayi istemiyor amma haftanin 5,6 gunu annesinin evine gidiyo teyzesi ile dolaşiyor bizim eve soylene soylene zorla getiriliyor kendisine biraktik 4,5 ay galmedi biz bu evlilikten hiç birşey anlamadik. Abim dinine sadik oldugu için yengemi hiç kirmiyor ama yengem suistimal ediyor. Yardımci olun ne yapabiliriz?

  2. Allah razı olsun kardeşim.Bu kişinin aile büyükleri ile konuşun o da olmazsa kardeşinize durumun vehametini arz edin zira zulüm kul hakkıdır kardesinizin bunu bilmesi gerek,razı olmadığınızı dile getirin.Eğer o da olmazsa tavrınızı belli edin çünkü hic tavır koymazsanız dediginize göre önünü alamazsınız ve şunu da unutmayın Allah gerçekten kimsenin hakkını kimsede bırakmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.