Dini Soru / Sorular / Boşanmayı düşünmek nikaha zarar verir mi

Boşanmayı düşünmek nikaha zarar verir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Boşanmayı düşünmek nikaha zarar verir mi

Soru

S.a hocam. Ben yeni evliyim. Eşimle bir tartışmamız olmuştu dışarıda yemek yerken. Bende çok kızıp onu terk edip gittim bilmediğim bir yerdeydim. Telefonumda onun yanında kalmıştı. Bende sonra kaybolunca aradım onu gel beni al diye. Sonra geldi bana çok kızgındı bana şunları söyledi aklıma her türlü şeyi getirdim seni boşamayı bile. Ailene dua et falan dedi. Eğer sen bir daha yaparsan bu sefer gerçekten biter dedi. Şimdi içime vesvese düştü. Bir gün sinirle yaparsam nikahımıza bir zarar gelir mi acaba?

Cevap

Aleykum selam. Boşanmayı düşünmek nikahı bozmaz. Ancak sinirle de olsa verilen talak geçerli olur. Bu konuda eşlerin dikkatli olmaları gerekiyor. Olur olmaz şeyleri büyütmeden ve sabırla geçinmeye çalışmak gerekiyor. Bir yuvayı kurmak için onlarca emek verilirken onu bitirmek çok basit bir harekete veya söze bağlanarak bitirilmemelidir.

Ayrıca eğer bir daha şu hareketi yaparsan benden boş olursun denirse o zaman o şey yapıldığında kaç talak verdiyse o kadar gider eğer herhangi bir sayı söylememişse bir talak gider. Eğer sen bir daha yaparsan bu sefer gerçekten biter demesinden kastı nedir bunda boşanmayı mı kastetmiştir bunu konuşmanız lazımdır. Ayrıca söylediği bu tür sözlerinden de vazgeçebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.