Dini Soru / İlim-Bilgi-Nasihat / Boy Uzaması İçin Dualar

Boy Uzaması İçin Dualar

Sponsorlu Bağlantılar

Boy Uzaması İçin Dua, dert ve sıkıntımız ne olursa olsun, hiç kimseden isteyemeyeceğimiz şeyleri dahi isteyebildiğimiz tek merci tek yer Allah’u tealadır ve onun yardımıdır. Onun dilemesi ile gerçekleşmeyen ne vardır? O bir şeye ol der de olmayacak ve kaşı koyabilecek ne olabilir? Elbette her derdin devası, her hastalığın şifası ve her isteğin karşılık bulduğu tek yer ancak ve ancak Allah’u tealadır. Kul ondan istemekten asla çekinmemeli ve bundan gafil olmamalıdır. Bazen vücutta çeşitli nedenlerden dolayı oluşan eksiklikler veya hastalıklar meydana gelebilmektedir. Örneğin boyun kısa olması da bunlardan bir tanesidir. Boyunun uzaması için veya normal bir boy seviyesine gelmesi için dua edilmelidir.

Boy Uzaması İçin Dua;

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın adıyla; “Eftehullahu vecheke, Allahumme barik lehu fi şa’rihi ve beşerihi” Manası; Peygamber efendimiz bir gün Ebu Katade’ye şöyle dua etmiştir; Allah yüz güzelliğini artırsın. Allah’ım bedenini ve saçını ona mübarek eyle. “Ezhib’l be’se Rabbin’nasi esfi ve entes’safi la sifae illa sifauke, sifaen la yügadiru sekama” Manası; Bu hastalığı gider ey Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa sahibi sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa bulayım ki, derdime hasıl olsun. Boy uzaması diye bilinen bu duası da şöyle yapılır; “Allah’ım bu yola açılan on kapının 10’unu da çaldım, ama hiçbiri bana açılmadı sen bana bu konuda yeni bir kapı aç” demiş oluyorsunuz. Bu yüzden boy uzatması için okunacak dua kadar, bu duayı yapmadan önce kapıların hepsini çalmak, yani tüm yöntemleri denemek adına yapılır. Allah şifa versin.

Boy Uzaması İçin Dua

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın adıyla; “Rabbi inni messeniyrddurru ve ente erhamurrahimin” Manası; Ya Rabbim. Beni şüphe yok ki, bir zarar kapladı. Sen merhametlilerin en merhametlisisin. “Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin tabibi’l kulubi ve devaiha ve afiyeti’l ebdani ve şifaiha ve nuri’l ebsari ve ziyaiha ve ala alihi ve sahbihi ve sellem” Manası; Ey Allah’ım! Kalplerin doktoru ve devası, vücutların şifası, gözlerin nuru, kalbimizde olan Muhammed (s.a.v.)’e ve aline ve ashabına salatü selam eyle. “La ilahe illallahü vahdehü la serikelehü ehaden sameden lem yelid, ve lem yuled ve lem yekün lehü küfüven ehad” Manası; Allah’tan başka ilah yoktur. O tektir, birdir, her türlü ihtiyacı giderendir. Doğmamış ve doğrulmamıştır. Ve onun hiç bir dengi benzeri yoktur. Ve asla olamaz da. Allah ölümden başka her şeyin çaresini vermiş. Biz Allah’ın kapısını çalalım. Allah’tan ümit kesilmez.

“Yüce Allah tüm hasta kullarına şifa ve tüm dertli kullarına deva versin” Amin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Nasip Duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Nasip Duası

Sponsorlu Bağlantılar Nasip duası, insanların çokça istediği ama bir türlü olmadığı bazı işlerinin olması için …

Cünüpken Oruç Tutulurmu

Sponsorlu Bağlantılar Cünüp iken oruç tutulabilir ancak bu cünüp olma şekline bağlıdır. Eğer uykusunda ihtilam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.