Dini Soru / Sorular / Böyle baba hakkı olur mu

Böyle baba hakkı olur mu

Sponsorlu Bağlantılar

Böyle baba hakkı olur mu

Soru

Benim sorum şu benim babam biz 5 kardeşiz bu arada bizi doğduk doğalı hep döverdi ve çok küçük yaşlarda sırtımıza öyle yükler yükledi ki bazılarını özetlemeye çalışacağım burada ben bir kızım ve ben 5 yaşındayken gitmiş 100 tane koyun almış ve beni dağın tepesine çıkarıp tek başına bırakıp bunları artık sen bakacaksın dedi bunların biri ölsün kendini ölmüş bil dedi ve ben nasıl korkuyordum anlatamam ama ayının kötü amaçlı insanları geçtim babamın korkusu daha ağır basardı ve her birimizi döverdi bayıltana dek hasta olmak yok gece ay ışığında çalıştırırdı bizi köpek gibi çalıştık. bir gün olsun yinede onu kimseye kötülemedik gündüz çalışır akşam dayak yerdik bahanesiz canı sıkıldığı için annem kadıncağız her gün ağlardı ve bu hep ben buluğ çağına varana dek devam etti ve büyüdüğümü anlayınca o pislik beni annemden ayrı korlayıp taciz etmeye başladı kendimi kazma kürek ne varsa savundum babamdan anneme anlattım amcama anlattım onlarda korkularından korumadılar. bakar kör oldular her gün benim için işkenceydi normal hayatı unutmuştum resmen hala o eziklik bende devam ediyor ve şikayet ettim onu jandarmaya onlarda 10 yıl yer çıkar dediler ve babam duyunca delirdi silah çekti bana ve adam akıllı yine dövdü ve bir gün ya bir gün görmemişken beni 17 yaşında evlendirdi kimlik çıkarmadı bize ki devlet altında gözüküp te hak istemeyelim diye okul görmedik şimdi soruyorum size böyle bir babanın ne gibi bir hakkı olabilir üzerimde hala zulme devam ediyor. ve kendini kusursuz görüyor. annem hala elinde eşek gibi köle gibi çalıştırıyor az deyin Allah aşkına hayatımı mahvetmiş bu adamın nasıl bir hakki var bende.

Cevap

Allah aşkına zalim birisine kim haklı diyebilir. Zulmedenin zulmü ortadayken ve üstümüzde adalet sahibi rabbimiz varken kim bir zalime hak verebilir. Size kim bunu demişse Allah’tan korksun ve kullardan utansın. Siz haklısınız ve siz hakkınızı helal etmedikçe Allah asla kul hakkını bağışlamaz bu kesindir. Çektiklerinizi Allah size sevaba dönüştürsün ve rabbim mükafatınızı arttırsın. Allah ana ve babaya büyük haklar tanımıştır ama asla zulmetme ve taciz etme gibi alçaklıkları hak olarak vermemiştir. Asla zulme boyun eğmeyin dimdik durun. Hiç bir zaman geç değildir. Siz bir hata ve günah işlemeyin, bu çektiklerinizden dolayı asla bir günaha girerek zulme yer vermeyin ve Allah ile bağınızı koparmayın. Çok dua edin sabırlı olun. Eninde sonunda büyük mahkeme kurulacak ve her hak sahibine eksiksiz olarak ödenecektir.

Allah tealanın şu vaadini unutmayın:
Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. (ibrahim 42)

Dua eder dua bekleriz kardeşim..

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.