Dini Soru / Sorular / Bunalımdan çıkmak için ne yapılmalı

Bunalımdan çıkmak için ne yapılmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Bunalımdan çıkmak için ne yapılmalı

Soru

Hocam benim 19 yaşında bir oğlum var ve yaklaşık 4 yada 5 yıldır ruhu daralıyor içinde sıkıntılar oluyor hayattan hiç zevk almıyor her zaman karamsar havanın bulutlu ve yağmurlu olduğu günlerde daha çok bunalıyor 6 ay kadar marmariste çalıştı ama hep eve gelmek istiyordu bunalıyorum diyordu 6 ay ona da bize de zindan oldu. Askerlik te yaklaştı gitmek istemiyor bunalım korkusundan ne yapmalıyız bir fikir verirseniz sevinirim Allaha emanet olun.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Öncelikle geçmiş olsun. Oğlunuzun tedaviye ihtiyacı var gibi görünüyor. Uzman bir psikologdan yardım alın. Manevi açıdan elbette çeşitli dualar okumasında veya ona okunmasında fayda olur Allah’ın izniyle ancak hastalığını veya sorunlarını tespit etmek ve sıkıntılarını dinlemek en doğru olanıdır. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Selamün aleyküm,
    Değerli kardeşim bir Müslümanda olmaması gereken bir şeydir bunalım. Çünkü hiç bir Müslüman yalnız ve çaresiz değildir. Onu duyan, işiten ve ona yardım edebilecek olan bir yaradanı vardır.
    Daha küçük yaştasınız ve ergenlik denen bir dönemden geçmektesiniz. Bu sebeple içinize bir karamsarlık girebilir. Bu durumdan ancak Allah’a dua edip, ona sığınıp, yardım isteyerek kurtulabilirsiniz. Namazlarınızı dosdoğru kılarap, bol bol kuran-i kerim okumanızı tavsiye ederim. Allah inşallah içinizi bu şekilde ferahlatacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.