Dini Soru / Sorular / Camide evlenme teklifi

Camide evlenme teklifi

Sponsorlu Bağlantılar

Camide evlenme teklifi

Soru

Ben isterim ki, eşim olacak hanımefendi namaz kılan biri olsun ve bu sebeple görüştüğüm ve evlenmek istediğim hanımefendiye bir gün öğle namazımızı kılmak için bir cami’ye gidelim ve namazlarımızı kıldıktan sonra Allah’ın huzurunda, Eşim olur musun, diye sormak yani Allah’ın evinde evlilik teklifi yapmak yanlış olur mu ?

Cevap

Camiler Allah’a ibadet edilen ve Allah’a hürmet edilmesi gereken yerlerdir. Böyle bir istek iyi niyetinizden olabilir ama cami adabı açısından bu uygun olmaz. Evlilik gözetilmesi gereken istek ve adab bellidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ruyada abinden evlenme teklifi almak dini, rüyada camide evlenme teklifi almak

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir yorum

  1. Camide çocuklar oyun oynayabiliyor , ahiret. İçin kuran ögretiliyor, namaz kılınıyor Ama ahiretimizi kurtaracak olan en önemli şey yani hayat arkadaşımız olacak kişiye , hanıma neden Allah rızasını gözeterek Allah’ın evinde sade bir şekilde evlilik teklifi yapılamıyor .Hayırlı bir evliliğe daha nasıl bu kadar damardan giriş yapılabilir ki …Zaten buradaki amaç Allah rızası gözetmek evlilik teklif ederken dahi …Onun ben bir cahil kul olarak camide aşırıya kaçmayan sade bir evlilik teklifinin zararı degil faydalı olacağına inanıyorum ..:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.