Dini Soru / Sorular / Camide konuşmak günah mı

Camide konuşmak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Camide konuşmak günah mı

Soru

30 senelik sevap silinmesi

Selamün Aleyküm aşağıdaki linki (sözü) size yollamam da ki amaç bir soru sormaktır orada kısaca deniyor ki camide dünya işi konuşanın ” 30 SENELİK SEVABI SİLİNİR ” Peygamber ( SAV ) Efendimizin böyle bir hadisi var mı? eğer bu aktarım gerçek ise o zaman imansız mı öleceğiz? kendi adıma ben 20 senedir Allah’ın izni ile 5 vakit namaz kılıp diğer ibadetlerimi de yerine getirmeye çalışmaktayım ama bu ifadeye göre benim yaptığım tüm ibadetler bir HİÇ mi olmuş oluyor? Saygılarımla

Sözü geçen linkte ki hadis veya söz:

Evliyânın büyüklerinden olan Mevlâna Halid-i Bağdâdî Hazretleri de bakınız bu çok önemli konuda nasıl dikkatleri çekiyorlar:
“Şu 6 yerde konuşanın, 30 yıllık ibâdet sevâbı yok olur; câmide, ezân okunurken, Kur”ân-ı kerîm okunurken, namaz arasında, kabristanda ve ilim meclisinde.” (Mehmet Oruç-Türkiye Gzt. 22.10.2008, s. 15)

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Sormuş olduğunuz söz bir hadisi şerif değildir ve hadis kaynaklarında bulunmamaktadır. Halid-i Bağdâdî’ye ait olduğu söylenmekte ise de bunun dahi aslı meçhuldur. Emin olmadığınız ne bir kitabı nede bir web sayfasını okumayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.