Dini Soru / Haram sevda nedir

Haram sevda nedir

Hocam merhabalar. Ben yazarken bile utanıyorum. Ama Size sormak istiyorum. Ben bir hemşirenin sevdiğim kişi ise suan okuyor dış hekimliği 3. Sınıf. Biz onunla 2 yil görüştük. Ama çok mesafeli bir şekilde. Yılda iki kere zor gördüm. Liseden arkadaşımdi zaten. O demişki alime gibi eşim olsun ben dedimki mücahit gibi bir eşim olsun der dim. O dini bütün biriydi bende kendi çapımda allahtan korkan namazinda bir kızım. Ama tek eksiğini belkide bu haram sevda idi. Bunu sonlandırdik hocam yakın zamanda. Ama o bana kırgın gitti. Değer verdiğim insanın öyle gitmesi beni çok uzuyor. Bazen ağlıyorum hatta. Haram sevda için ağlamam gunahmidir hocam ferahlamam için ne yapmaliyim.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar. Asıl gayemiz ve isteğimiz Allah rızası olsun ki Allah dünya ve ahirette yardımcımız olsun. Sevmek ve birine bağlanmak çoğu kere insanın elinde olmayan bir duygudur ve bu haram değildir. Haram olan şey ise insanın duygularının esiri olması ile haramlar işlemesidir. Bol bol dua et ve namazlarını asla bırakma. Bak göreceksin Allah içini ferahlandıracaktır.

Allah’a emanet ol.

Cevabınız


Sorunuz bu konu ile ilgili ise yukariya cevap seklinde yazabilirsiniz. Veya asagidaki butona tiklayarak farkli bir soru sorabilirsiniz.

BiR SORU SOR