Dini Soru / Sorular / Cinlerin atası kimdir

Cinlerin atası kimdir

Sponsorlu Bağlantılar

Cinlerin atası kimdir

Soru

Şeytanın cinsiyeti ne …. ilk cin erkek ve ilk cin kadın kim … cinlere inen kutsal bir din ve kitap var mı …. ve lütfen Sorularıma kesin bir dille cevap verin…. kafa karıştıran sözler ve kelamlarla cevap vermeyin. Lütfen doğruluğu tartışılmayacak kesin bir cevap arıyorum ve henüz bulamadım ….soruma cevap vermek yerine kuranda hadis kitapların da kıssalar okuyup duruyorlar biri çıkıp şu şudur bu budur demiyor hep varla yok arası cevap …şimdiden teşekkürler.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Biz bildiğimiz kadarıyla cevap verebiliriz. Ne sizin nede birilerinin canı istediği gibi bir cevap vermiyoruz ve vermekten de Allah korusun. Kuran ve hadisler bizim için en sahih kaynaklarımızdır. Sorularının cevaplarını kısaca şöyle açıklayabiliriz:

-Şeytanın cinsiyeti erkektir. Çünkü şeytan cinlerdendir ve cinlerin erkek ve dişileri vardır. Kuranı kerimde şeytan hakkında bahsedilirken erkek olarak bahsedilmiştir. Ama açık bir cevap olarak şeytan erkektir şeklinde bir mana yoktur.

– Cinlerin atası kim olduğu hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bilinmez bilgiler arasında bu olduğu söylenebilir. Bazı müfessirlere göre cinlerin babasının Can isminde bir cin olduğu söylenmiştir ama bu görüşünde sağlam bir delili yoktur.

– Cinlere gönderilen peygamberler, özel bir din veya kitap hakkında da en sağlam görüş şudur: İnsanlara gönderilen peygamberler ve kitaplarla cinlerde muhatap olmuşlardır.

Her şeyin en doğrusunu sadece Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.