Dini Soru / Sorular / Cinsel arzular nasıl bastırılır

Cinsel arzular nasıl bastırılır

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel arzular nasıl bastırılır

Soru

Hocam selamun aleykum 16 yaşında bi gencim Rabbim bizleri yaratırken şehvet duygusunuda içimize katmis. Lakin bu yaşlarda cinsel arzularımiz inanılmaz bi dereceye geliyor evlenme yaşıma daha çok var istimna da yapmıyorum bizlerin ne yapması gerekiyor hocam bi akıl paylaşır mısınız?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İstimna yapman, senin evlilikteki cinsel hayatını olumsuz etkileyebilir, ihtimali yüksektir. Yaşına gelince, dinimizce evlenme yaşına gelmiş bulunuyorsun. Zinaya düşeceğinden korkuyorsan, acilen yapman gereken budur. Yoksa ne kadar zikir çeksen de, namaz kılsan da cinsel duygularını bastırman çok çok zordur. Evlilik bunun için vardır.
Bizim Cevabımız

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

4 Yorumlar

  1. İlişki esnasında erken boşalma yaşayabilirsin. Çoğu erkeğin sorunudur. Kadın da erkek yüzünden tatmin olmamaktadır. O sebeple de sorunlar yaşanabilir. Ayrıca da istimna insanı aptallaştırır hatta uzun süredir Avrupa’da; istimna ve pornografinin, insanın beyninde tahribatlara neden olduğu, tıp tarafından kanıtlandı, şu an bu bulgu üzerinden, insanları bu hastalıklardan uzaklaştırmaya çalışmak için örgütlenmiş topluluklar mevcuttur kardeşim. Hem de müslüman olmayan ülkeler bunun farkına vardılar.

  2. İstimna yapmak evlilik hayatımı nasıl olumsuz etkiler orasını anlamadım ?

  3. Hocam peki mustehcen şeyler düşünsek ?? Kendimizi biryolla tatmin etmzsek haramdan nasil kacabiliriz ki ?

  4. İstimnayı söyledik, başka yol ise ilişkidir, bu da helal yoldan yapılmalıdır. Düşünceler ile tatmin olamazsın. Evlenmeden ve istimna yapmadan, kendini haramdan sakınman çok zordur. Ara ara oruç tutmayı deneyebilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.