Dini Soru / Sorular / Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır

Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır

Soru

Cinsel ilişkiden ne kadar sonra gebe kaldığımı anlayabilirim belli bir zamanı süresi var mıdır acaba? Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır bilenler cevap yazabilirler mi lütfen.

Cevap

Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmanın anlaşılması için belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Bu spermin rahme yerleşmesi sürecidir. Bu konuda kısaca şu bilgileri çok önemlidir:

Gebeliğin oluşabilmesi için kadının yumurtlamış olması gerekir ve bu yumurta dışarı atılmadan sperm ile karşılaşırsa ancak o zaman gebelik meydana gelir.

Düzenli olarak adet oluyorsanız ve yaşadığınız ilişkiden sonra adetiniz gecikmişse hamile kalmış olabilirsiniz. Hamile olup olmadığını anlamanın en garanti yolarından birisi Kan tahlilidir. Kan testi için adetin geçmesini beklemenize gerek yoktur.

İlişkiden yaklaşık 7-10 gün sonra Kan testi ile hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Kan Testi sonucunda ölçümlenen Beta-HCG değeriniz yüksek ise bu sizin Hamile olduğunuz anlamına gelir.

Gebe olup olmadığınızı anlamanın bir diğer yolu ise, idrarda gebelik testidir. Bu test için adetinizin gecikmesini beklemelisiniz, daha doğrusu net sonuç almak için ilişkiden yaklaşık 3 hafta sonra bu testi yapmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.