Dini Soru / Sorular / Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur

Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur

Soru

Ne zaman hamilelik anlaşılır Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur? Bana net bir bilgi verebilecek var mı acaba.

Cevap

Merhabalar. Hamileliğin belli olması gerçekten bazen uzun bir süreç olabilmektedir. Çünkü hamile kalma süresi bir ay içerisinde dört beş gün olduğundan dolayı bazen aylarca hamile kalınmayabilir.

Ne Zaman Hamile Kalınır?
Çiftler genelde hamile kalmamak için büyük çaba sarf ederler ve çeşitli yöntemlere başvururlar. Ancak bir bebek sahibi olmaya karar verdikleri an şaşırtıcı gerçekle karşılaşırlar. Bu şudur; aslında bir aylık adet periyodunda hamile kalabileceğiniz zaman 4 gün kadar kısa bir zaman dilimidir. Bu kısa zaman dilimi döllenmeye hazır olgun bir yumurtanın yumurtalığınızdan atılarak tüplerden rahme geçişine kadar olan zaman dilimini kapsar. Eğer bu 4günlük kısa dönemde yumurta döllenmezse adet kanamanız başlar.

Hamileliğin Anlaşılması
Düzenli bir şekilde adet görülüyorsa ve beklenen tarih geçtiği halde adet görülmediyse hamile kalınmış olunabilir. Bunun cevabını kesin olarak öğrenebilmek için bir doktora gidilebilir. Ayrıca Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezlerine gidilerek de gebelik testi yaptırılabilir. Bunun yanı sıra eczanelerde satılan ve sonuçları son derece güvenli olan testler evde kişi tarafından kolaylıkla uygulanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Merhaba. Eşimle kasımın ilk haftası ilişkiye girdik ve içime boşaldı.adetim kasımın 17 sindeydi ama olmadım .hamilelik için kan testi yaptırdım .bişi çıkmadı.gebelik testi yaptım orda da bişi çıkmadı.kafam çok karısık neden adet olmadım hamile değilim.yardımcı olabilir misiniz Teşekkürler

    • Merhaba Cansu hanım. Bazen bir süre daha beklemek gerekebilir veya dış gebelik de olmuş olabilirsin. Sanırım direk doktora giderek kontrol olursan ancak bunun tam nedenini öğrenebilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.