Dini Soru / Sorular / Cinsel ilişkiden kaç gün sonra test yapılır

Cinsel ilişkiden kaç gün sonra test yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel ilişkiden kaç gün sonra test yapılır

Soru

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim. Cinsel ilişkiden kaç gün sonra test yapılır? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevap

Merhabalar. Gebelik testi artık günümüzde çok basit ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir Hemde çok kolay olan bu yöntemlerle neredeyse kesin olmaya yakın bir sonuç alabiliyorsunuz.

Gebelik testi nereden alınır?:
Evde yapılan gebelik testlerini, eczanelerden uygun fiyata satın alabilirsiniz. Testlerin üzerinde nasıl uygulamanız gerektiği resimli şekilde anlatılmaktadır.

Gebelik testi ne zaman yapılır? :
Ancak idrar testleri ile gebelik kontrolü yapabilmeniz için cinsel ilişkiden 15 Gün geçmesini beklemeniz, doğru sonuç alabilmeniz açısından önem taşır. Daha erken sürelerde kontrol ettiğiniz takdirde yüzde 90 oranında yanılma yaşayabilirsiniz.
Gebelik testi sonucuna göre ne yapılır: İdrarda yapacağınız gebelik testinin sonucu Pozitif çıkarsa mutlaka kan testiyle garantilemelisiniz. Aynı şekilde Negatif çıkması durumunda ister testi yeniler, isterseniz de kan testiyle garanti sağlayabilirsiniz.

Gebelik testi silik çıkarsa: Test silik İdrar testlerinde sonuç silik çıkarsa, testi tekrarlamanız gereklidir. Eczaneden birden fazla test alırsanız, birer gün arayla testleri uygulayıp daha net sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Kanda gebelik testi nerede yapılır: Kanda gebelik testleri Sağlık merkezleri, hastaneler, özel klinikler ve laboratuvarlar tarafından yapılmaktadır. Kanda gebelik testinin sonucunun doğru olabilmesi için cinsel ilişkinin üzerinden 1 hafta geçmesi yeterli olacaktır.

Çok basit bir kan alınması ile yapılan testin sonucunu, özel kliniklerde 1 gün içinde alırken, devlet hastanelerinde ise 1 gün sonra alabilirsiniz. Kanda gebelik testleri yaşanılan ilişkiden 1 hafta sonra yapılmışsa yüzde 100 oranında doğrudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.