Dini Soru / Sorular / Cinsel isteğim çok fazla ne yapmalıyım

Cinsel isteğim çok fazla ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel isteğim çok fazla ne yapmalıyım

Soru

Hocam ben 25 yaşındayım yıllarca pornografik videolar izleyip ve hikayeler okuyarak geçirdim beynim öyle bir dolmuş ki herkese cinsellik gözüyle bakıyorum bu ailedemdeki kişilerde de oluyor. Çok kere pişman olup tövbe etim ama şeytana yenik düşüp yine tövbemi bozdum. İşsizim beynime söz geçiremedim zamanlar çok oluyor, bana doktor tavsiyesi dışında bir yol gösterin ne yapmam gerekiyor? Gençliğim gidiyor ailemi de hayatını mahvettiğimi düşünüyorum ALLAH rızası için bana bir yol gösterin aşmam lazım bunları.

Cevap

Merhaba kardeşim. İnsan Allah’tan ne kadar uzaklaşırsa o kadar günahlara giriyor. Yani eğer namazını kılmıyorsan şeytan yakanı bırakmaz.Kendi ellerinle bir daha gelmeyeceğin bu dünyanı mahvetme. Kalk abdestini al geç olmadan namaza başla. Namaz insanları sapık düşüncelerden sıyırır. Ayrıca haftada en az bir defada olsa mutlaka dini bir sohbete katıl. Çevreni ve arkadaşlarını gerekirse değiştir. Arada bir mesela haftada bir vay iki gün oruç tut. Evlenme koşulların oluşmuşsa evlen. Selametle kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

 1. Bu iş aynı sigarayı bırakmak gibi. Ya içersin ya içmezsin. 1 hafta içip 1 hafta bırakmak diye birşey olmaz çok saçma.
  Bu durumda birisi sigara içiyormusun diye sorduğunda net bir cevabın bile olamayacak…
  Bende senin bahsettiğin gibi cinsel isteğim çok fazla ve gördüğüm bütün bayanlarda önce sex objesi olarak bakıp tipine ve fiziğine göre elerdim ve iç çekerdim. Bundan bende çok rahatsız oluyordum, kafayı yemek üzereydim. Evli olmama rağmen neredeyse hergün masturbasyon yapmaktan gusl abdestsiz geziyordum. Yukarda ki arkadaşın dediğine tamamen katılıyorum.
  Allah’tan ne kadar uzaklaşırsan günaha ve şeytana o kadar yatkın oluyorsun. Gusl ve namaz Abdesti alıp camiye gittiğimde utanmıştım kendimden. Ha birde sen he deyince de olmuyor. Allah’ın rızasını da alman lazım. Bu da çok kolay olmayabilir. Allah’ın gönlünü rızasını alman gerek. Güzel ve iyi olan alışkanlıkları edinmesi zor gelir insana. Sürekli Allah’ın rızasını kazanmak için çabala pes etme en azından her Cuma namazına git, Gusl süz gezme, şükret boş zamanlarında tekbir getir. La ilahe illallah, Allahuekber vs. vs.
  5 vakit kılamazsan bile aklına geldiğinde gün içinde git namaz abdesti al. sadece abdestli bile dursan birçok beladan uzak tutacaktır.
  Dini sohbetlere katılabilirsin ya da radyo kanallarından, tv den internetten dinleyebilirsin.
  Bu derdinden buraya yazacak kadar rahatsız olduysan eğer. gerçekten kurtulmak istiyorsun. Yazdıklarımı gönülden inanarak yerine getirirsen eğer zerre kadar kötü bir düşüncen olmayacak inan bana.
  Şık sana kalmış, ya gönülden isteyerek imanını güçlendirirsin ya da karakterini daha da bozmaya devam edersin. Kötü düşünen beyinlere kötü fikirler üşüşür.
  Hakikaten huzur islamda. Çünkü islam hiçbirşeyin kötüsünü istemez. Hak yemek, Sigara, alkol, zina, hırsızlık, cinayet, uyuşturucu bunların hiçbirini dinimiz tasvip etmiyor.
  Düşünsene dinimiz seni senden daha fazla düşünüyor. Ama sen onu düşünemiyorsun. (genel olarak şahsi değil)
  kötü yola sapan olursa gelsin ilacı burada demiş. ilacı almak isteyen alıyor, istemeyen almıyor. Bu kadar
  Allah yardımcın olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.