Dini Soru / Sorular / Cinsel organ yalamak günah mıdır

Cinsel organ yalamak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel organ yalamak günah mıdır

Soru

Çok çok affınıza sığınarak soruyorum kusuruma bakmayın. karı koca biri birinin cinsel organını yalamak ağza almak ve (oral yani arkadan yapmak ) sevişme günah mı! Bana açık ve net bir cevap verirseniz sevinirim hadislerle ve ayetlerle cevaplarsanız sevinirim çok çok teşekkürler şimdiden.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Eşler arasında hiç bir yasak yoktur demek yanlıştır doğru değildir. Hanıma arka yoldan yani dışkı yerinden yaklaşmak kesinlikle caiz değildir. Erkeğin hanımına arkadan yanaşması haramdır. Bu konuda hadisi şeriflerde şöyle buyrulmuştur:

“Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır.” buyurur. Başka bir hadîslerinde de: “Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz” buyururlar. (bk. Ebû Dâvûd, Nikâh, 45; Müsned, I, 86; II, 444; Tirmizî, Taharet, 102; Mişkâtü’l-Mesâbih, II, 184)

Cinsel uzuvlarını ağızlarına almaları konusunda ise bunu haram kılan kesin bir ayet veya hadisi şerif yoktur. Bu konuda alimlerimizin bir kısmı hoş bir durum olarak kabul etmemişler kimisi de harama yakın mekruh olarak açıklamışlardır. Maddi ve manevi açıdan temiz tutulması gereken ağız ve dilin necasete değmesi çirkin olarak kabul edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: islamiyette cinsel organı yalamak, eşinin avret yerini yalamak günahmı, eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını yalaması caiz mi, am yalamak günahmı, eşinin cinsel organını yalamak günahmı, kadının avret yerini yalamak günahmı, cinsel organı yalamak günahmı

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

4 Yorumlar

  1. 3 aylik evliyim ve ben esimin yesini yalamak istiyorum gunahmi acaba birde esim yanasmiyor bu konuya

  2. Eşimin ‘yesini’ derken ne demek istediğin anlaşılmıyor kardeşim. Eğer izah edersen cevaplarız inşaallah.

  3. Yüzde doksan genç nesil birbirini yaliyor . Allah afetsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.