Dini Soru / Sorular / Çocuğu olmayan kadın ne yapmalı

Çocuğu olmayan kadın ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğu olmayan kadın ne yapmalı

Soru

Çocuk istemek

Biz bir yılı aşkın süredir evliyiz ve Bebek istedik olmadı. Ben dua ediyorum ve bunun kader nasip olduğunu biliyorum aslında ama yine de yeri geliyor üzülüyor ve ağlıyorum. Etrafımdaki insanların söylemleri Bebek konuşmaları rahatsız ediyor. Kendime kızıyorum sonra acaba kadere isyan etmiş olur muyum? Nasıl davranmalıyım?

Cevap

Selamun aleykum hanım kardeşim. Allah’a şükredin ki bunun şuurunda olan bir insansınız. Sabırlı olmalısınız ve dua etmelisiniz. Henüz çok yeni evlisiniz daha Allah dilerse size çok evlatlar ihsan edecektir inşaallah. Ümitsiz olmayın. Eğer ki size evlat nasip olmadı diyelim dediğiniz gibi bu sizin kaderiniz ve nasibiniz öyledir demektir. Allah sizi bu şekilde imtihan ediyor demektir. Karşılığında çok daha büyük mükafatlar vermeye Allah kadirdir. Allah dilediğine evlat verir ve dilediğine de hiç vermez. Herşey onun elindedir. Allah’a emanet olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Sevgili kardeşim benim on ay çocuğum olmadı artık kabullendim nasılsa olmuyor deyip kafamdan attım iki ay sonra hamile kaldım elhamdülillah.stres tüm anatomiyi etkiliyor.Nasip olur inşallah.sağlıkla kal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.