Dini Soru / Sorular / Çok çaresizim ne yapmalıyım

Çok çaresizim ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Çok çaresizim ne yapmalıyım

Soru

Çok çaresizim lütfen yardımcı olun

Selamun aleykum hocam açıkçası benim hikayem baya bir uzun ama çok çaresizim lütfen yardımcı olun.

Ben 18 yaşındayım size daha öncede soru sormuştum belki hatırlarsınız ben üç sene önce birisiyle sevgili idim annemin amca oğlu sayılır bu beraberlikte iki ay sürdü ben onunla evde buluşurdum gizli hocam afedersiniz ama yakınlaşma oldu aramızda beni öptü sarıldı ama ben onu sevdiğimi sanıyordum kuzenimin ısrarıyla konuştum ilk önce onun iyi birisi olduğunu düşünüyordum ve sonra biraz yakınlaştık şeytana uydum 15 yaşındaydım ama çok pişmanım.
Şimdi ise yine biriyle tanıştım buda annemin yakını her ikisi aynı köyden ama bu önce beni ailemden istedi daha sonra konuşmaya başladık ailem olumlu bakıyordu fakat tam söz takacağımız gün sevdiğim kişinin annesi beni aradı ikindi vakti akşam sözde yüzük takmaya gelecekler annesi bana dedi bazı haberler duydum kızım önce sana sorayım dedim bende buyrun sorun dedim kadın bana dedi sen üç sene önce …… fotoğraf çekmişsin doğru mu ben korktum dedim hayır ama herkes böyle söylüyor dedi dedim fotoşop yaptırdı benim fotoğrafımı onunkinin yanına koydu ben çekmedim hiç tamam dedi. Bir saat sonra oğlu aradı sevdiğim adam bana dedi duyduklarım doğru mu dedim evet tabi fotoğrafı kastettim bana dedi niye önceden söylemedin dedim söylemek istedim ama sen söyletirmedin çok kavga çıktı nişan olmadı bozuldu daha sonra …. denen adam sevdiğim adamın ablasını aramış demiş biz bu kızla birlikte olduk her gece ahırda sabahladık tabi bunu söylerken hoparlör açık sevdiğim kişide duyuyor ……. ama ….. zannediyor sadece ablası duyuyor daha sonra sevdiğim adam beni aradı ismi Muhammed bana dedi …… ben kulaklarımla duydum sen onunla her gece birlikte olmuşsun hemde ahırda dedim yemin ederim olmadım sadece fotoğraf çektim sarıldım başka hiçbir şey olmadı o yalan söylüyor dedim. Durumu anneme anlattım dedim …… böyle yalan konuşmuş annem ……. aradı dedi utanmıyor musun 15 yaşındaki kıza iftira atmaya ……..inkar etti dedi ben bişey demedim annem dedi Muhammed’in ablasını aramış demişsin böyle böyle Muhammed seni duymuş …… dedi tamam ben Muhammedi arar konuşurum aradı ve Muhammede dedi ben ablana böyle bişey demedim Muhammed demiş yalancı seni bende dinliyordum ……. yine inkar etti ben bişey demedim dedi hatta kur’ana el basarım demedim dedi Muhammed bana sordu dedi aranızda birşey olmadı diye kur’ana el basar mısın dedim fotoğraf çektim onu yanaktan öptüm sarıldım inkar etmiyorum ama ilişki yaşamadım dedim. Bana dedi ama ……. yaşadık diyor dedim o yalancı daha dün kur’ana el basıyordu ona nasıl inanırsın dedim bana dedi tamam ben sana güveniyorum ama sen yinede kur’ana el basıp yemin edeceksin ilişkiye girmedin diye dedim tamam yemin ederim herşey yoluna girdi derken bu sefer ailesi kabul etmiyor diyorlar biz bu kızı gelin alırsak ilerde başımız ağrıyacak sırf o …… yüzünden üstelik her yerde fotoğrafları göstermiş evli olduğu halde susmuyor hep engel oluyor her gün yeni bir laf duyuyorum.

Hocam ne yapmalıyım ben çok tövbe ettim günahıma ama Muhammedi çok seviyorum biz herşeye rağmen birbirimizi seviyoruz iki ay oldu hala değişen bir şey yok ailesi diyor ne yaparsanız yapın siz evlenemzsiniz fakat yüreğimize söz geçiremiyoruz istihareye yattım hislerim çok güzeldi günüm çok güzel geçti içimdeki istek arttı ve ben ondan ayrılmak istemiyorum her zaman duâ ediyorum ama o ……. rahat bırakmıyor bizi bu yüzden de Muhammed’in ailesi beni istemiyor çok çaresizim bu durumdan nasıl kurtulurum her zaman duâ ediyorum ama yinede aynı. Abime dedim o ……. dayak attırın millet desin Allah’ın gazabına uğradı belki aklı başına gelir ve susar ama doğru mu bu yaptığım onuda bilmiyorum hocam Allah rızası için yardımcı olun.

Cevap

Merhaba kardeşim, öncelikle bi dahakine isimler verme, biz anlarız zaten. Allah yardımcın olsun geçmişte yaptığın şeyler için tövbe et, inşaAllah Allah seni bağışlasın. O açıdan ümitsiz olma. Allah’ın rahmeti tüm günahlardan büyüktür.
Şimdiki nişanlına yalan söylüyorsun müslüman insanları aldatmaz. Yalan yere Kur’ana el basılmaz,çünkü hayati bir tehliken yok. Nasılsa öğrenmeyecek mi evlendiğinizde, o yüzden dürüst ol ne kadar pişman olduğunu onu ne kadar sevdiğini söyle ya da seni öyle kabul edecek biriyle evlenebilirsin. Anladım seni çok seviyorsun ama nişanlının ailesi de ileride öğrenecek o zaman felaketler yaşamaya hazır olmalısın ve senin yüzünden bir dolu insan üzüntü çekecek, bunların hesabı da ayrı.
Eski sevgilini de dövdürerek adamı iyice başına bela alma. Allah’ın gazabı oldu demek de çok tehlikeli. Kendinizin yaptığı bir şeye Allah yapmış demek haşa çok çok tehlikeli, hatalarını yeni yeni hatalarla düzeltemezsin. Nisanlina dürüst ol çünkü ileride senin de onun da başı agrıyacak aşikar. Allah yardımcın olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Ablaya dayak atmak günahmı

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

6 Yorumlar

  1. Hocam siz dediniz nasıl olsa evlenince anlayacak ben eski sevgilimle birleşmedim sadece onu öptüm sarıldım bu anlamda yakınlaştık dedim başka bir şey olmadı

  2. Aleykum selam kardeşim. Bu olay artık geçmişte kalmış ve sende bundan tövbe etmişsin. Bütün bu yaşananlardan sonra artık sizinle evlenmek isteyen eğer sizin doğruluğuna inanıyorsa ve evlenmek de istiyorsanız biraz sabırlı olun. Daha çok gençsiniz Allah bu sıkıntılarınızı inşaallah giderecektir. Ama aynı hataları asla tekrar etmemelisiniz. Helal ve haram dikkat etmelisiniz. Bu saatten sonra o kişiyi dövdürmek ve benzeri işlerle meşgul olmak size bir şey kazandırmaz. Bu şeyler yarını düşünmeden ve etrafta bulunan dedikodu ve fitnelerden meydana gelen şeylerdir. Bundan sonra sabırlı olun. İffet ve edebinizi koruyun ve aynı hataları asla hiç kimseyle tekrar etmeyin.. Allah size çok daha hayırlı kapıları açacaktır.

  3. Sağolasınız hocam inanın sabır sabır diliyorum çok konuştular bana hatta bu konuşanların birinin kızıda benim yaptığım hatanın daha kötüsünü yaptı ama bişey demedim kimseye demedim bugün onlar benim hatamı herkeze söylüyorlar diyorlar bu kız afedersiniz….. Bu kızı almayın hocam bir hafta hiç uyumadım ağlamaktan deliye döndüm ama sizin dediğiniz gibi sabrediyorum tövbe ediyorum allah cümlemizi affeylesin inşallah lütfen sizde dua edin allah sizlerden de razı olsun inşallah

  4. Allah sıkıntını gidersin, huzur versin, sana atılan iftiralardan seni korusun. Allah hayırlı olacak en güzel nasibi ihsan eylesin. Sabırlı olmaya devam et ve Rabbinle bağını sağlam tut çünkü Allah’tan daha hayırlı ve daha güçlü bir yardımcı yoktur.

  5. Hocam yine biri sevdiğim adamı aradı ve ona dedi ben bu kızla iki senedir sevğiliyim annemin ismini filan söyledi daha sonra dedi ben bu kızla herşeyi yaptım son noktaya geldik. Bir tek o olmadı hocam yemin ederim ben bu kişiyi tanımıyorum ismini söyledi ve hiç bilmiyorum kim olduğunu yine iftira attılar. Allah aşkına benim dayanacak gücüm kalmadı artık ne yapmalıyım bittim artık bu laflardan Allah aşkına bir yol gösterin sevdiğim bana inandı ama ailesi bu şartlar altında evlenmemizi istemiyorlar haklı olarak valla ben kafayı yedim düşünmekten deliye döndüm.

  6. Değerli kardeşim. Allah yardımcınız olsun. Sabırlı olun ve güçlü durun Allah’a tevekkül edin ve dua edin. Siz dürüst olmaya devam edin eninde sonunda dürüst olanlar kazanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.