Dini Soru / Sorular / Çok zor durumdayım yardım edin

Çok zor durumdayım yardım edin

Sponsorlu Bağlantılar

Çok zor durumdayım yardım edin

Soru

Adım Muhammed 22 yaşındayım. Bugüne kadar sıkıntılı geçiyodu, küçükken annem babamdan gizli kurşun döktürdü, bana nazar değmiş ondan. Bu yaşıma kadar hep sıkıntılı geçti.
askerden geldim, bi abi vardı sıkıntılı bi hocaya gitti düzeldiğini söyledi.
babam da beni gönderdi o hocaya, üzerinde musallat var dedi, sıkıntının kaynağını öğrenmiş oldum. Bu sorunu çözmek için hocaları gezdim 2 hoca babanı alıp gelmeliydin dedi. Söyledim gelmedi. Allah rızası için yardım eden yok ücret alıyolar, durumum yok.
Küçüklükten beri babamla aram bozuk.. şuan daha kötü,
ben bu sorunu çözmek için elimden geleni yaptım çözemedim. Babamın ettiği beddualar yaptıkları seyler….
Sıkıtımı bildiği halde gidip araba aldı. Ve dedikleri onun yüzünü bile görmek istemiyom. Annem ve babamın hataları yüzünden ne hale geldim.
Şuan çok zor durumdayım. Bedenimde ciddi sağlık sorunları var.
Musallat var.
Hiçbirşey yapamıyorum, normal çalışırken sıkılıyom işi bırakmak istiyom. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Hiç birşey yapamıyorum..
daha öncede bu anı yaşadım, kendimi öldürmeye niyetlendim, sonradan kendini öldürmemin ne kadar büyük günah olduğunu öğrenince hemen niyetimi bozdum. Benim yaşımdakinler evleniyo iş kuruyo dükkan açıyo,bende ölüm yaşam arasındayım.
Bütün gençliğim hayatım bitti babamın yüzünden, onu kolay kolay affetmicem..
bm dua ediyorm ama hep aynı. 20 yıldır sıntılı geçti
şimdi kendimi öldürsem olmaz çok büyük günah. O zaman ne yapayım..
sıkıntılar olmasa durumum iyi olsaydı ben bu evden giderdim, bir dahada ailemin yüzüne bile bakmazdım, annem hariç.
Hocam Allah rızası için yardım eden yokmu. Ne yapcam hiç birşey bilmiyorum, biley yapamıyorum.
Sevdiğim biri vardı, aldattı beni.
Yaşamak istemiyorum ölmek istiyorum

Cevap

Sevgili kardeşim Allah’ın rahmeti üzerine olsun. Şöyle söyleyim babaların bedduaları tutuyor, ama haksız ise tutmaz emin ol. Öyle ben intihar edeyim kurtulurum mu sanıyorsun. Peki intiharın sonunda imansız gidersen Allah korusun sonsuz hic bitmeyecek bir cehennem var. Yani buna değecek mi Allah aşkına. Bu sözü işittin mi bilmiyorum, dünya hayatı mumine kabir, kafirlere cennet gibidir. Biz müslümanlar öyle rahat, sorunsuz bir hayattan sonra ne yüzle cenneti isteyebiliriz, onca peygamberler zorun da zoru bir hayat yasamişlarken, hem de senin için, benim için insanlar için, böyle mi teşekkür edeceğiz. Müslümana pes etmek yakışır mı guzel kardeşim.
Ana babanın hakkı cidden söylüyorum ödenmez. Onların rızası Allah’ın rızasıdır. Her sıkıntının sonunda ferahlama verir Allah. Namazını birakmayasın kılmıyorsan hemen başla. Namaz kilmayanlar asla huzur bulamaz ve Allah’ın korunmasından uzaktirlar.
Kız arkadaşını da Allah’a bırak. Kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Evlenirsen hayatın muhakkak değişir, değişiklikler insan ruhuna iyi gelir.
Allah yardımcın olsun kardeşim, sırtını Allah’a dayayan yolda kalmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir yorum

  1. Abi bence sende musallat yok şeytan anne ve babanla aranı bozmak seni günaha sokmak için vesvese veriyor işi bırakman filan bence hep vesvese . Allaha dayan güçlü ol bol namaz kıl annen ve babanla aranı düzeltmeye çalış bence bunları yaparsan şeytan sana vesvese vermez. Duzelirsin para alan hocalara bence gitme fasik kimse olma ihtimalleri var allaha dayan güçlu ol ki kazanan sen kaybeden şeytan olsun allaha emanet ol bu soylediklerim benim düşuncem yanliş olabilir duzeltirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.