Dini Soru / Sorular / Dindar biriyle evlenmek istiyorum

Dindar biriyle evlenmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Dindar biriyle evlenmek istiyorum

Soru

Hocam ben kimsesiz büyümüş birisiyim. Ailem olmadı hiç bir zaman şu an memurum yaşım ilerliyor dini vecibelerini tamamıyla yerine getirmeye çalışan birisiyim ve böyle biriyle evlenmek istiyorum. Fakat harama bulaşmadan göz zinası bile yapmadan etrafımda namazında dininde arkadaşım da yok. Yardım alabileceğim kimse yok. Bazı hocalardan fetva istiyorum temiz bir arkadaşınızdan yardım alın diyorlar yok diyorum gittiğiniz camidekilere söyleyin komşunuza söyleyin gibi olmayacak tavsiyelerde bulunuyorlar. Hocam kısacası etrafımda benim istediğim tarzda bir evliliğe vesile olacak olmamasından dolayı ben nasıl bu şekilde evlenirim?

Cevap

Sevgili kardeşim size ancak şu şekilde dua edin diyerek yardımcı olabiliriz. Çalıştığınız halde çevreniz yoksa bu sizin seçiminizdir zira çevre edinmeden, sadece bekleyerek evliliğe adım atılmaz. Hemcinsiniz arkadaşlarınız veya akraba, komşulardan yardım isteyebilirsiniz. Allah size layık birini inşaAllah çıkarır. Sabah namazından sonra dua edin ve hacet (istek) namazı kılabilirsiniz kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

5 Yorumlar

  1. Çevrem var lakin dindar çevrem yok, dindar çevre olmayınca o şekilde bir görüşme mümkün olmuyor

  2. Anlıyorum seni kardeşim, illa ki evleneceğin kişinin hoca düzeyinde olması gerekmez. Sorumluluk sahibi, haramı helali bilen, eş ve evebeyn olabilecek biri de olabilir. Zamanla sen onun, o da senin eksiklerini tamamlayabilir.

  3. Muhabbet fazla uzadi ozur dilerim ama bu cevabimi ozellikle benim gibi evlilikte dini yuksek boyutta yasamak isteyenler icin yaziyorum okurlar belki siz dindarsaniz esiniz de oyle olmali mecbur yani cocugunu islami usullere gore yetistirmek istiyceksin o karistirma cocugun kafasini diycek sacma sapan insanlara ahlaksizligi asilamaktan baska amaci olmayan diziler izlenecek cocuklarda tabi sonra kavgalar kavgalar acik giyinmek istiycek erkek olarak kendine yakistiramayacaksin esini haramdan koryamadigin icin vs vs isin en kötü koyan tarafida bu iste Allah in gayet elinde istesede gayet verir ama vermiyo sebep yok biz ihtimal uzerine konusuyoruz belkide hayirli degil zaten Allah a boyle dua etmiyormuyuz hayirli evlilik diye sonuçta vermiyo iste keyfi istemiyo vermiyo hayirli aksamlar

    • Dilerim sayfaya bi daha bakarsınız beyefendi, öncelikle Allah yüreğinizdekini hayırlı kılıp, size nasıp etsin. içinde bulunduğumuz sosyal yapıda çocuk yetiştirmeyle ilgili ortak kaygılarımız olduğunu zannediyorum. Uygun bulursanız sizinle òzellikle bu konuda fikir alışverişi yapmak isterim.

  4. Ne olursa olsun usulünce cevap vermek zorundayız kardeşim, Allah istesek de istemesek de bir şekilde bizleri imtihana tabi tutmaktadır. Ama şunu unutmayın, eninde sonunda Allah sabrın karşılığını fazlasıyla ve hesapsızca verecektir. İsyan etmeden ve sabırla ümitle her türlü hayır için dua etmeye devam etmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.