Dini Soru / Sorular / Dini öğrenmenin önemi nedir

Dini öğrenmenin önemi nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Dini öğrenmenin önemi nedir

Soru

Selamun aleykum arkadaşlar. Dini öğrenmenin önemi nedir? İslam dinini öğrenmek neden önemlidir lütfen bu konuda bilgi verir misiniz.

Cevap

Dini öğrenmenin faydaları hem dünyada hemde ahirette insanlara faydası olan bir durumdur. İnsan gıdaya muhtaç olduğu gibi insanın ruhu da maneviyeta ve dine ihtiyaç duyar. Din insana düzen, disiplin, huzur, mutluluk, şuur ve merhamet gibi bir çok duyguyu kazandırır. Dinin bir diğer önemli faydası da, dünyanın ahiretin tarlası olmasından dolayıdır. Dünyada dinini öğrenen ve yaşayan bir kimse mutlaka ahirette o amelleri önüne çıkacak ve karşılığını alacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: dini öğrenmenin önemi nedir, dini ogrenmenin onemi, dini öğrenmenin önemi nedir kısaca, dini öğrenmenin faydalari nelerdir, dini öğrenmenin faydalari, Dinogrenmeninfaydalari, dini öğrenmenin önemi nedir 4 sınıf

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

8 Yorumlar

 1. Bence dini öğrenmeninin önemini siz verin

 2. Din, ailemiz ve diğer insanlarla olan ilişkilerimizde bize yol gösterir. Bir arada yaşadığımız insanlara ve doğaya karşı sorumluluğumuzu hatırlatarak bizi uyarır. Canlılara sevgi ile bakmamızı öğütler. Bu öğütlerden haberdar olmamız için dini doğru öğrenmemiz gerekir.
  Din, insanların mutlulukları için Allah tarafından peygamber aracılığı ile gönderilen emirlerin tümüne denir.Dinin içerisinde inanç, ibadet ve ahlak kuralları yer alır.
  Dinin gayesi, insanları dünyada ve ahirette mutlu kılmaktır. Dindeki emir ve yasaklar, bu mutluluğu sağlamak içindir.
  Dini doğru öğrenmek, bizi batıl inanç ve hurafelere inanmaktan, kötü davranışlardan alıkoyar.Davranışlarımızda bilinçli olmamıza yardımcı olur. Öğrenilen bilgiler sayesinde yaşamımız daha kolay ve anlamlı hâle gelir. Bütün bunlar, dinimizi doğru öğrenmenin ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

 3. din bize iyiliği dostluğu allaha yardım etmeyi tavsiye eder buda bizi cennete götürmeye yarar

 4. din bizi iyilik yapmaya dilencilere yardım etmeye allahın yolundan gitmeyi öğretti.din bize doğru yolu gösterdi. din bize bir çok insani davranışlar gösterdi. dinin bize bir sürü katkısı vardır.

 5. din bir cennet yoludur bu yolu izleyenler cennete kavuşur

 6. Bence din önemli allahın emir dinimize uymak

 7. Allah bize bir şans vermiş bunu değerlendirelim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.